Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Arzulayın

info@haberdukkani.com 07 Ocak 2011 Cuma

İnsan doğası gereği arzular.

Nefsine yenik düşen insanlar arzulamayı da unuttu, iç güdüsel isteklerini terk ettiler. Nefisler, sunulan markalara ve yaşam modellerine kilitlenip dondu kaldı.

Hiç kimse yaptığı işin en alasını yapabilmeyi arzulamıyor. Herkes çok ama çok para kazanmayı amaç edindi. Gençler de yaşamın ikinci baharında olanlar da aşkı ve duygu yalımlarını arzulamıyor. Her yaştaki insan karşı cinsin etinde pornografik fanteziler kurguluyor şehvetle..

Hiç kimse sağlıklı ve mutlu bir evliliği arzulamıyor. Böyle bir talebi yok artık insanların.. Ticari bir şirket olarak bakıyorlar evlilik kurumuna. Sözleşmeler imzalanıyor önce çok daha sonra imza atılıyor nikah defterine..

Modern teknoloji, hormonlu gıda ürünleri, genleri değiştirilmiş besinler, çok ağır koşullarda, çok kısa ömürlü meslek ve iş yaşamları insanın yapısını değiştirdi.

İbadethanelerde dua eden insan sayısı her geçen gün artarken, suç işlenme oranı da kanatlanıp yükseliyor. Her insan yeryüzü cennetlerine ulaşabilmek için şeytanlaşırken ebedi dünyada da cennette yer alacağına yürekten inanıyor!

Hiç kimse yürekten arzulamıyor ebedi cenneti, ebedi cenneti kendisine hak görmekle yetiniyor. Olanaksızlıklardan şikayet edip duran insanlar, üretimde yer alabilmeyi arzulamıyorlar ama her şeyin en iyisini arsızlıkla hak görüyorlar kendilerine..

Haddini bilmeyenler, arzulamayı da bilmiyorlar. Şeytan'ın çekimine kapılan nefisler, insana özgü tüm duygu ve arzuları unutmuşlar; neden yaşadıklarnı hiç sorgulamadan kolay ve kestirme yollarda tüketiyorlar yaşamlarını.

Arzulayın.

Arzularınıza erişebilmek için terleyin, yorulun, yaralanıp berelenin, zaman harcayın, olanaklarınızı tüketin sonuna kadar.. Başarısızlıktan hiç korkmayın. Başarısızlık girişimlerinizin tükenişi, arzularınızın yetersizliğidir. Başarı sizi bekliyor, arzulayın.

Arzulamak çok insancadır.

Barışı, kardeşliği, demokrasiyi, dostluğu, arkadaşlığı, dayanışmayı, huzuru, sanatı, bilimi, teknolojiyi, iyiyi, güzeli, doğru olanı, hukuk devletinin vatandaşı olmayı ve aşkı arzulayın; suç ya da günah değildir. Fani ve edebi yaşamda cennete ulaşırsınız.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük