Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Asya'da zalimler sevilir

info@haberdukkani.com 18 Kasım 2013 Pazartesi

Asya'da zalimler sevilir. Akılarda en çok yer eden isimler, en korkunç zalimler olur her zaman. En çok zalimlere hayranlık duyulur Asya'da..

İnsanlık tarihinin ilk zalim ismi Adem'in oğlu Kabil, kıskançlık duygusuyla kardeşi Habil'i öldürdüğünden bugüne zulüm altında inleyen Mezopotamya, mazlum ve masumların kanlarıyla sulanıyor.

Hz. İbrahim'i ateşe attıran zulmün sembol isimlerinden bir başkası Nemrut da aynı bölgenin namdarları arasında yer alır.

Hasan Sabbah, Cengiz Han,  Timur, Büyük İskender, Konstantin, Çar Peter, Grigori Rasputin, Joseph Stalin ve daha pek çok isim. Hepsi de insanlık tarihinin en görkemli isimleri arasında yer alırlar. Onlar için tarihçilerin yazdıkları yetmez. Romanlar yazılır, filmler çekilir.. Bitip tükenmek bilmez araştırmaların hiç sonu gelmez. Bilim insanları, sanatçılar, araştırmacılar ve tarihçiler onlar için ömürlerini tüketirler. Ölümlerinin üzerinden onca zaman akıp gitmiş olmasına karşın her geçen gün daha da parlar isimleri..

Yerkürenin en mazlum, en mağdur insanları olan Asya insanları nasıl oluyor da zalimleri sevip hayranlık duyabiliyor? Nasıl oluyor da kendilerine zulmedenleri tanrılaştırabiliyor? Üzerinde çok düşünülmesi gereken bir konudur bu..

Asya'nın her mağdur insanı, her masumu kendisine zulmedeni tanrılaştırıyor!

Asya'da zalimler tanrılaşırken, insanlığın utançtan yüzü kızarıyor, mağdurların göz yaşları ile masumların kanları Mezopotamya topraklarını sulamaya devam ediyor. Ve bu topraklar kan ve gözyaşlarıyla sulandıkça da giderek çölleşiyor.
İnsanları da çöldeki kum zerrecikleri kadar çoğaldıkça küçülüp değersizleşiyorlar.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük