Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Ayçekirdeği oyalar ama doyurmaz

info@haberdukkani.com 18 Nisan 2012 Çarsamba

İNSAN: "Enis" ve "ins" köklerinden türeyen insan sözcüğü; uysal, Allah'ın insanları yaratırken bedene üflediği ruhun safiyetini taşıyan, Allah'ın yerdeki gölgesi, temsilcisi, halifesi özelliğine uyum sağlayan anlamına gelmektedir.


***


KUDÜS: Ari Hititler tarafından kurulmuştu, eski adı: İliya, Jerusalem ve Uruşalim'dir. İbranicede Bethammiktad'dır ve "Madbet" anlamına gelmektedir. (Hz. Süleyman'ın mabedi) Kudüs bir kent değil, bir Mabet'tir. Bu Mabet'in eski adı İliya'dır. Buradaki İliya ile Homeros'un anlattığı İlyada aynı yerdir ve her ikisi de "Atlantis" veya "Mu" gibi kayıptır.

Zariyat/51/49: "Herşeyi çifter çifter yarattık ki, düşünüp anlayasınız diye", der.

Günümüz coğrafyasında bilinen Kudüs kenti ile din kitaplarında sözü edilen Kudüs aynı yer değildir. Kudüs'te yapılmış olan tapınaklar, her ne kadar sonradan yapılmış olursa olsunlar, ilk örneklere göre yapıldıklarından tümü kutsaldır.

***

İNANNA: Romalılar'da Venüs, Yunanlılar'da Afrodit, Babilliler'de İştar adını alan aşk tanrıçası Sümerler'de İnanna adını taşır.

***

HİTLER: Rudolf Hess ile Prof. General Karl Haushoffer tarafından kaleme alındığı halde Adolf Hitler adıyla yayınlanan "Kavgam" adlı kitapta açıklandığı gibi; Almanlar'ın savaşı kaybetmeleri halinde, "Son Tabur" Dünya'nın pekçok yerinde koloniler kuracaktı. Koloniler; Tibet, Grönland, Kanarya Adaları, Afrika dağları, Irak, Japonya, ve Antartika'da kurulacaktı.

***

MARDUK: Sümerler'in "Niburu" diye adlandırdıkları, Jüpiter ile Mars arasındaki bir yörüngede yer alan Marduk, 12. gezegen olarak bilinir.

Ayçekirdeği oyalar ama asla doyurmaz.. Yukarıda yer alan bilgiler, düşünce dünyanızda ateşe düşen mısır patlangıçları ya da ayçekirdeği tadında oyalayıcı olabilir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük