Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Barış Pınarı Harekatı ve düşündürdükleri

info@haberdukkani.com 10 Ekim 2019 Perşembe

Barış Pınarı Harekatı'nın amacı: Akdeniz'den İran sınırına kadar güneyimizin güven altına alınmasını sağlamak. Hem de mutlaka.. Yani vazgeçilemez bir gereklilik olarak.

Böylece sınır ötesinde Türkiye'yi tehdit eden unsurların gelişmesine fırsat verilmeyecek.

Aman dikkat! İşin bu noktası çok önemli bu bir savaş değil; terör operasyonu. Birileri size bu terör operasonunu 'savaş' diye yutturmaya kalkışmasın. Barış Pınarı Harekatı 'sınır ötesi terörle mücedele operasyonu'ndan başka bir şey değil. Dezenformasyon vitrinlerinde sergilenen 'yalanlara' müşteri olmayın!

Birileri Atlantik ötesinden geliyorsa, birileri de kuzeyden gelip bu coğrafyaya müdahale etmek istiyorsa eğer; onların hepsinden önce bizim bu coğrafyada söz söyleme hakkımız var. Bu gerçeği unutmuş olamazsınız.

Çünkü, şairimizin ifadesiyle: "Dört nala gelip uzak Asya'dan Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan" bu topraklar bizim.

Türkiye yıllardır süregelen sınırlarındaki tehdit nedeniyle Fırat'ın doğusuna harekat hazırlığındayken PKK'nın Suriye uzantısı YPG kadar muhalefet ve yandaşları medyalar rahatsız olduğunu belli etmekten hiç ar etmediler!

Türkiye harekatta 'kararlılık' vurgusu yaparken muhalefet yandaşı medya, Barış Pınarı Harekatı'nı "felaket senaryosu" gibi sunabilmek için adeta çırpındı!

Akıl alır gibi değil.

40 yıldır evlatlarını şehit veren ve ülke enerjisi heba edilen sanki Türkiye değil.

Şanlı Türk Ordusu'nun varlığından ve harekat kabiliyetinden birilerinin oldum olası korkmasını anlayabilmek mümkün ancak, T.C. kimliklilerin kendi ordusunun harekete geçmesinden korkup titremelerine ne demeli!! Endişenizin nedeni nedir, sizlere ne oluyor?

Mehmetçik, vatanı için kellesini koltuğuna almış pazara çıkıyor, müşteri arıyor; kimsede müşteri olacak cesaret yok, sığınacak hami, kaçacak delik arıyorken, malum dolmakalemler, terör örgütü yandaşlığına ve gizli bağlantılarına hizmet etmekten ar etmiyorlar! Bu üzücü, kahredici duruma birazda şaşırmamak elde değil.

Biz 40 kişiyiz birbirimizi iyi biliriz de sade vatandaşın uykularını kaçırmaya, huzurunu bozmaya, olmadık endişelere sürüklemeye ve toplumun moral değerlerinin akordunu bozmaya nasıl cüret edersiniz.

Hem de böylesine kritik bir dönemde...

Siz ne karalarsanız karalayın, Türkiye aklınızın ermediği bir bir dönem yaşıyor, Türkiye eski Türkiye değil.

Türkiye gücünün farkında, haddini aşmamaya da özen gösteriyor.

Türkiye bugün güçlü olduğu kadar da cesur ve dünden çok daha şevkatli; sizleri bile tolere etmekte sakınca görmeyecek kadar kendisinden emin.

Kendi ifadeleri: "Kürtlerle değil PKK ile iş tuttuk" diyor, patronunuz. Siz dolarlarınızı saya durun.

Tanrı Mehmetçiği korusun.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük