Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Başarısızlık yetimdir

info@haberdukkani.com 16 Mart 2014 Pazar

Adamın birisi cennet ve cehennemi çok merak ediyor, merakını giderebilmek, rüyasında görebilmek için gece gündüz Tanrı'ya yakarıyormuş. Yıllarca bıkıp usanmadan yalvarması sonuç vermiş. Bir gece uykusunda cennet ve cehennemi görmesi için davet edilmiş.

İlk önce cehenneme götürülmüş, işkence içindeki ruhlar, binbir çeşit ve birbirinden leziz yemeklerle dolup taşan masalarda oturuyorlar fakat açlıktan kıvranarak adeta uluyorlarmış. Her ruhun elinde bir kaşık varmış ama kaşıklar çok uzun olduğundan bir türlü ağızlarına götüremiyorlarmış. Bu düş kırıklığı onların işkencesiymiş.

Ardından cennete götürülen adam şaşkınlık içinde kalmış. Orada da aynı yiyeceklerle dolup taşan masalarda oturan ruhlar, karınları doymuş ve mutlu görünüyorlarmış. Her ruhun elinde cehennemdekilerle aynı uzunlukta olan kaşılar varmış ama istediklerini yiyebiliyorlarmış çünkü, onlar birbirlerini besliyorlarmış.

Kaşıkları birbirlerinin gözünü oymak için kullananlar ile birbirlerini beslemek için kullanan faniler, cehennem ile cennet arasındaki farkı merak edip kafa yormasınlar diye...

Başarının pek çok babası vardır ama başarısızlık yetimdir.

Başarılı ile başarısızın buluştukları yer cehenneme döner..

Dilekler at olsaydı, dilenciler onlara binerlerdi.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük