Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Basın kartı kredi kartı değildir

info@haberdukkani.com 05 Ocak 2011 Çarsamba

Sizi gidi beleşçi yamyamlar sizi.. Sizi gidi asalaklar sizi.. Sizi gidi satılmışlar sizi.. Sözüm gazetecilik kimliklerini de gazetecilik mesleğini de kirletenleredir.

WikiLeaks'da yer alan "Boeing fitnesi" ile ortaya çıkan skandal, gazetecilik mesleğini kirletenleri de ele verdi..

Dönemin ANAP Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu, WikiLeaks'de yayınlanan fitnenin muhatabı dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a soruyor:
"ABD'ye uçak alımı için giden 56 kişilik heyette kimler vardı, harcamaları kim karşıladı?"

Unakıtan'ın 25 Şubat 2006'da bu soru önergesine verdiği yanıta göre; ABD'ye götürülen heyette TBMM KİT Komisyonu'ndan 9, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 2, THY'den 8, eski THY mensupları ve hissedarlar ve işadamlarından 5, uçuş ekibinden 12, teknik ve ikram ekibinden 6 ve  gazetecilerden de 14 kişi yer almış.

Peki heyetteki en kalabalık grubu oluşturan 14 gazetecinin harcamalarını kim karşılamış?

Sayın Kemal Unakıtan'ın yanıtı:

"Basın görevlilerinin masrafları Boeing tarafından, diğerlerininki THY tarafından karşılanmıştır..."

Buyurun buradan yakın! Utanmazlar ve arlanmazlar ceplerindeki basın kartını banka kredi kartı gibi kullanıyorlar. Kendilerini adamdan saydırmayı da başarıyorlar! İşte en şaşılası olan da işin bu yanıdır. Burunlarından kıl aldırmayan bu asalaklar, her gün şunu bunu eleştiren yazılar kaleme alıp haberler düzenliyor, manşetler atıyorlar!

Türkiye'ye uçak satan Boeing şirketi tarafından ABD'ye beleş olarak götürülüp tüm masrafları karşılanan bu 14 gazeteci dürüst habercilik yapabilir mi? Gebe kalmış olmazlar mı Boing şirketine? Kendilerini ve bağlı bulundukları basın kuruluşu Boeing'e satmış olmazlar mı? Bu basın skandalının benzerleri her gün yaşanmaktadır hem de her alanda..

Sizler bu basın sektörüne mi güveniyorsunuz; kusura bakmayın ama yıllardır kandırılıyorsunuz. Ve sizler, kandırılmaya doyamıyorsunuz.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük