Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Bay X ve gönüllü a-karmikleri

info@haberdukkani.com 25 Mart 2016 Cuma

(Olmayan diplomasıyla) Profesör ve kerameti kendinden menkul üstad etiketleriyle saf vatandaşlara kendisini dirhem dirhem pazarlayan Bay X'in gönüllü a-karmikleri gerçeğini yazmak yine bana düştü!

Bu iş başa düştü çünkü; üstad X'i gönüllülük esasıyla asiste edip başlarına taç eden, a-karmikleri gerçekten de bildiğiniz gibi değil.

Üstad-ı muazzam-ı kerameti kendinden menkul Bay X ile a-karmiklerinin dudak uçuklatan öyle acayip marifetleri var ki; şaşıp kalmamak elde değil.

Diyelim ki, X'in tezgahında yer alan malların GDO'lu olduğunun farkına vardınız.. İşte o andan itibaren bakın başınıza neler gelmeye başlayacak.

1). Birden bire ve hiç tanımadığınız kişiler tarafından hakkınızda savcılığa yapılan şikayet dilekçeleriyle bir anda aleyhinizde 5/6 dava açılmış olacak. Davalar, hakaret, tehdit ve şantaj gerekçelerine dayandırılmış ceza davaları olacak. Bu kadarla kurtulsanız gene iyi, dedik ya bizim Bay X ve avanesi müthiş diye.. Bir veya birkaç tane de tazminat davası ile adliye koridorlarının gedikli sanığı olup çıkacaksınız.

2). Yukarıda özet olarak sıraladığımız aleyhinizde açılan adli cephede siz derdinizi ve masumiyetinizi anlatmaya çalışırken; sizin adınıza alınmış sahte bir e-posta adresi ile bilişim suçları işlendiğinden elbette ki, hiç haberiniz olmayacak.

3). İnternet ortamında hakkınızda müthiş bir dedikodu ve karalama kampanyası yürütülecek. Tabi hepsi de sahte isimler altında..

4). Bütün bunlar olup biterken telefonunuz hiç susmayacak, hiç tanımadığınız kişilerce sürekli tehdit edileceksiniz. Yollarda peşinize kriminal adamlar takılıp evinize kadar takip edecek, yolunuzu çevirip sataşacak ve hakaret edip sizi üzerlerine çekecekler ve iş yerinize gelip size gözdağı verecekler. Bitti sanmayın sonra da gidip sizi savcılığa şikayet edecek ve bozacının şahidi şıracılar ile de hakkınızda ceza davaları açılmasını sağlayacak, hukuki girişimleri akabinde ise, sanki sizi mahkum ettirmişlercesine hazırlık dosya numaralarının yer aldığı haber bültenlerini bütün medya kuruluşları ile internet haber sitelerine e-mail bombardımanı ile servis edip hakkınızda olumsuz haberler yayınlanmasını sağlayacaklar. Devletin adli mercileri ile kolluk güçleri de onca işleri arasında Bay X ve avanesinin "kurmaca" şikayetleriyle gereksiz yere uğraşmak zorunda kalacak, boş işlere enerji tüketecektir.

5). Bir yandan aleyhinizde açılmış kumpasa dayalı davalarda savunma yaparken zorunlu olarak açtığınız karşı davalarla da uğraş vermek zorunda kalacaksınız. işiniz, özel yaşamınız allak bullak olacak, enerjinizi ve zamanınızı kaybedecek, yıpranacak, sinir sisteminiz çökecek, şallak mallak olacaksınız.

6). Hepsi bu kadar zannettiyseniz çok yanılıyorsunuz. Devletin bütün kurumlarına hakkınızda akıl almaz iddialar içeren "ihbarlar" yapılacak ve siz hepsiyle uğraşıp masum olduğunuzu, ihbarların asılsız ve gerçek dışı iftiralar olduğunu kanıtlamak zorunda kalacaksınız. Bay X ile avanesinin sizin halinize bakıp gülecekler, zafer naraları atacaklar ve kendisine karşı çıkmaya yeltenenlere de
sizi ibretlik numune olarak gösterip gözdağı verecekler, herkesi sindirecekler; meydan onlara kalacak, diledikleri gibi at oynatacaklar.

Çok çok özet olarak aktarmaya çalıştığım bu olaylar pek çok kişinin başına geldi ve gelmeye de devam ediyor. İnanılması güç gelebilir bu nedenle size bir de örnek vereceğim: Bütün bunlar son derece beyefendi, deneyimli ve tanınmış bir avukat olan Zühtü Avcı'nın başına geldi.

Avukat Avcı'nın talihsizliği Bay X ile aynı binada komşu olmasıydı. Konunun detaylarını yakında yayınlanacak olan yazı dizisinde belgeleriyle okuyup öğreneceksiniz. Düşünsenize ünlü ve deneyimli bir avukat bile Bay X ve avanesinden yakasını zor kurtarabiliyor. Peki ya sade vatandaşın hali ne olur?

Değerli okurlar bütün bunları neden yazdım biliyor musunuz?

İki nedeni var: Birincisi bizim Bay X'in a-karmiklerinin ona neler yapabilme kudreti kazandırdığını bilin de kendinizi koruyabilin diye..

İkincisi ise; bir yazarın sığınacağı iki liman vardır: birincisi "hukuk," ikincisi de okurlarıdır. Şu günlerde kaleme aldığım ilginç bir yazı dizisi nedeniyle yukarıda anlatılanlar
ola ki; benim başıma da gelirse (durum gerçekten de ciddidir) şimdiden bilinsin ki; bütün bu işlerin sorumlusu kendisini üstad olarak tanıtan ve nerenin profesörü olduğu meçhul, şu bizim meşhur Bay X azmettirici, icracıları da gönüllü a-karmikleri ile her kentteki her davada yer alan "nöbetçi tanıkları"dır.

---

*a-karmik için tıklayın

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

İNGİLİZCE HABERLER HABER DÜKKÂNI'NDA

Haber Dükkânı'ndan yeni bir hizmet daha.. okurlarımız "English News"e tıkladıklarında Türkiye ve dünya'daki gelişmeleri ingilizce olarak takip edilebilecekler.

Haber Dükkânı'na cep telefonu veya tabletinizden ulaşmak artık çok daha kolay, çok daha okunaklı..

HABER DÜKKÂNI "ÖZEL HABER"

Haber Dükkânı, "Özel haber" bölümünde gözden kaçan pekçok olayı bütün boyutlarıyla gündeme taşıyarak, siz değerli okurların sesi olmaya devam edecek. Haber Dükkânı, mazlumların, medyadaki sözcüsü olmaktan kıvanç duyar.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük