Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Beklenen sonuç gerçekleşti

info@haberdukkani.com 13 Haziran 2011 Pazartesi

Sandık başına giden seçmenler oylarını kullandı. Ve beklenen sonuç gerçekleşti. Seçmen hükümete güven tazeleyerek bir dönem daha yönetimi teslim etti.

Siyasetin aktörleri boyunun ölçüsünü aldı. Muhalefet cephesi seçmenin verdiği mesajı doğru okursa, bir dahaki seçim sınavında belki seçmenin gözüne girmeyi başarabilirler.

Önümüzdeki dönemde muhalefet hükümete çelme takmaya çalışmak, önünü tıkama girişimlerinde bulunmak yerine, Türkiye için yararlı hizmetlerde hükümete destek verir, halkın ve ülkenin geleceği için olumsuz sonuçlar doğurması muhtemel konularda da dirayetli, akılcı ve çözümleyici bir duruş sergileyebilirse ne ala.. Aksi halde muhalefetin bir dahaki sınavdan da geçer not alabilmesi mümkün olamayacaktır.

Meclis çalışmalarını felce uğratan bir muhalefet seçmenden puan alamıyor. Muhalefetin bu gerçeğin farkına varması gerekiyor.

Müzmin muhalefetin ülkeye hiçbir yararı olmadığı gerçeğinin bilincine varan seçmen, siyaset arenasının aktörlerini kavgalı değil, uyumlu çalışma içinde görmek istediğini bir kez daha net olarak ifade etmiş oldu.

Halk daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha fazla iş olanakları, daha fazla sosyal güvence, daha fazla yol, daha fazla hastane, daha fazla hizmet bekliyor. Beklentilerine yanıt verebilenleri taçlandırıyor.

Siyasi liderler "pusula"yı şaşırsalar da seçmenler hiç şaşırmıyor.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük