Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Beleşe giden starın acı intikamı

info@haberdukkani.com 29 Haziran 2011 Çarsamba

Geçmiş dönemlerde yaşanmış bir öyküdür bu içinden maceralı bir gece geçip giderken geride çok hazin bir iz bırakmıştır.

Başkentin ünlü bir otelinde toplanan Türkiye'nin önde gelen sanayicileri ve işadamları günün yorgunluğunu gönüllerini hoş edeceklerine kanaat getirdikleri ünlü yıldızları davet etmişlerdir bir akşam yemeğine.. Yemekler yenilir, kadehler tokuşturulur, sohbet koyulaşır ve artık odalara çekilme zamanı gelir.

Dönemin ünlü sahne yıldızları eğlenceli geçen akşam yemeğinin ardından kavalyeleriyle sarmaşdolaş, otelin asansörüne binip odalarına çekilirler. O gece yaşayacaklarını bütün bir yaşam boyu hiç unutmayacak ve anılarında derin izler bırakacağını henüz hiç kimse bilmemektedir.

Sabahın ilk ışıkları Başkent'i aydınlatırken, geceyi birlikte geçiren çiftlerin de yavaş yavaş kirpikleri aralanmaktadır.

İşadamı beyler çabuk hazırlanırlar yeni güne, toparlanıp otelin kahvaltı salonuna inerler ve başlarlar birbirlerine anlatmaya geceyi nasıl geçirdiklerini! İçlerinden birisi vardır ki; geceyi bir başka geçirmiştir. Sıra ona geldiğinde yaşadığı kaçamak maceranın maliyetini açıklar: "Ben işi beleşe getirdim" der. Kahvaltı masasındaki hava birden bire değişir.

Dikkatler bu çok hassas ve önemli konuda kilitlenip kalırken, hepsi bir ağızdan merak ve hayranlıkla sorarlar: "Nasıl başardın bunu?"

Ünlü iş adamı masadaki dostlarını fazla merakta bırakmaz: "Tanıdığım bir kuyumcuya altınsuyuna batırılmış çok gösterişli bir set almıştım. Bu gece bana beleşe gelmiş oldu," der.

Kahvaltı masası şenlenir, hepsi birden Kayserili uyanık işadamının bu uyanıklığından ötürü "Bravo sana" diye tebrik ederler.

Yaşanan bu kaçamak gece macerası ünlü sanayici ve işadamları arasında hızla yayılır, Kayserili uyanık işadamının bu becerisi her mecliste konuşulur olur. Doğal olarak ünlü ses sanatçısı hanım dillere düşer.

Zaman su gibi akıp gider, gün gelir bu uyanık Kayserili işadamının yeni yetme zampara oğlu, "beleşe" giden ünlü ses sanatçısına aşık olur, babanın tüm uyarılarana karşın gönlünü kaptırdığı ses sanatçısına basar nikahı..

Kaçamak bir geceyi "beleşe" getirmenin faturası yıllar sonra, çok ağır bir bedel olarak önüne konmuştur uyanık Kayserili işadamının..

Yaşanmış bazı öyküler vardır ki; asla unutulmaz. Bu öykü de yıllar geçip gitmiş olmasına karşın hiç unutulmadı. Yaşanılan o geceyi ne ünlü star unutabildi ne de Kayserili uyanık işadamı.. Kimler geldi kimler geçti, bu alemden ve paralı abilerler sanat dünyasının yıldızlarıyla kaçamak geceler yaşamaktan hiç vazgeçmediler ama öyküler zincirindeki bu "beleşe getirilen gece" en ibret verici olanıydı.

1). Hiç kuşkusuz "bedeli olmayan" en pahalı olandır.

2). Bu satırların yazarı her alanda toplumun taçlandırıp alkışladığı daha pekçok benzer öykünün kahramanları tarafından her fırsatta nefret ve kinle anılmaktan onur duymaktadır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük