Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Ben ölürken...

info@haberdukkani.com 21 Eylül 2018 Cuma

Ben ölürken dünya dönmeye devam edecek; yepyeni sevdalar yaşanacak. Şimdiye kadar hiç umut edilmemiş ümitlerin peşinde koşacak insanlık hem de sonu hüsranla bitecek olsa bile..

Ben ölürken dünyaya milyonlarca bebek gelecek, onlar dünyanın efendileri olacaklarına inandırılmış kadersiz köleler olduklarını ancak son nefeslerinde fark edebilecekler.

Ben ölürken dünya daha çok çölleşecek, denizlerde yaşam son bulmak üzere olacak, pek çok canlı türünün nesli tükenmiş, dereler, nehirler ve göller kurumuş olacak..

Ben ölürken kutuplardaki buzulların erime hızı artarken havadaki oksijen daha da kirlenmiş, insan ilişkileri tümüyle laçkalaşmış, yalan ahtapotun kolları gibi tüm yürekleri sarmalamış olacak..

Ben ölürken robatlar üretim alanlarının efendileri olacak, patronlarına akıl almaz servetler kazandıracaklar hem de patronları derin uykularında uyurlarken..

Ben ölürken mevsimler iyiden iyiye değişmiş, romantizm ile sanat yoğun bakımda can çekişiyor olacaklar..

Ben ölürken hiç kimsenin haberi olmayacak çünkü; insanlar kendilerinin ne halde olduklarının farkında olamayacaklar..

Ben ölürken şarkılar anlamsızlaşmış, melodi ve armoni unutulmuş olacak...

Ben ölürken dünya iyiden iyiye çirkinleşmiş olacak ve bu dünyadan ayrılmakta olduğum için hiç üzülmeyecek ama geride kalanlar adına kederli bir endişe içinde olacağım.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük