Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

''Ben yiyiciyim'' derse...

info@haberdukkani.com 18 Aralık 2013 Çarsamba

Ben, hukukçu değilim.

Uyuşturcuyla yakalanıp hakim karşısına çıkartılan bir sanık: "Ben satıcı değilim, içiçiyim" der ve bunu da kanıtlarsa alacağı ceza, uyuşturucu satıcısına verilen cezadan çok daha az olur.

İrtikap, rüşvet ve yolsuzluk yöntemleriyle  kazanç elde ederken yakalanıp hakim karşısına çıkartılan bir vurguncu savunmasında, "Ben yiyiciyim" derse, acaba yargıç nasıl bir karar verir?

İşte size bir "hukuk" sorusu. Gelin de çıkın bakalım işin içinden; eğer benim gibi hukuk cahiliyseniz karanlık bir labirente düştünüz demektir.

TÜRKİYE'DE HAYATIN OLAĞAN AKIŞI DEĞİŞTİ

İÇİŞLERİ BAKANI'NIN OĞLU BARIŞ GÜLER'İN EVİNDE BULUNAN PARALAR ASLINDA MALUMUN İLANINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR

Demek o ki; İçişleri Bakanı'nın oğlu Barış Güler, yargıda yapacağı savunmasında  "Ben yiyiciyim" derse, acaba durum ne olur? Kıskanç müfteriler, komplocular, faiz lobicileri, iç ve dış mihrahlar; bana kalırsa avucunu yalar. Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması'ndan basına da "ekmek" çıkmaz. Olsa olsa basın mensuplarına "iftira" davaları açılır. 

Bırakın bu işleri.

Geçin televizyonun karşısına, yaslanın arkanıza, çekirdek çıtlatıp dizi izleyin. Gündemdeki skandal soruşturmanın sonucundan bir şey çıkmaz. Siz, İSKİ Skandalı, Deniz Feneri Soruşturması, Uğur Mumcu Suikastı ve Susurluk Skandalı'ndan bir sonuç elde edilebildiğini hatırlayabiliyor musunuz?

Bırakın bu işleri; Türkiye'de her gün yeni bir skandal patlar ama, hiçbirinden sonuç elde edildiği görülmemiştir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük