Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Biraz daha sıkın dişinizi

info@haberdukkani.com 27 Haziran 2014 Cuma

Bilim gelişiyor, kültürler kaynaşıyor, yoksul-zengin arasındaki uçurum giderek daralıyor.

Tabular birer ikişer yıkılıyor, özgürlükleri sarıp sarmalayan zincirler kırılıyor.

Önümüzdeki elli yıl içinde çok şey değişecek. İnsanların yaşamını cehenneme çeviren her ne varsa teker teker ortadan kalkacak. Örneğin tedavisi olmayan hastalıkların sayısı çok azalacak. Yaşlılık, dermansızlıktan ve kırışıklıklardan tümüyle kurtulacak; yani insanların yaşlanmalarının önüne geçilecek. Çok değil elli yıl sonra hep genç kalacaksınız; hem de dilediğiniz yaşta.. Ama ne yazık ki; elli yıl sonra da birer fani olacaksınız. Ölüm Allah'ın emri; her faninin değişmez yazgısı.

Gelişen bilgisayarlar sayesinde insan zekası da müthiş bir gelişme gösterecek.

Yerkürede yoksul ve geri kalmış ülke kalmayacak. Yaşam konforu artacak, insan kalitesi yükselecek, kıskançlık, haset, kin, nefret duyguları tümden silinip yok olacak.

İdeolojik düşünceler tarihin çöplüğüne terk edilecek. Özellikle sanatçılar, sevgi, kardeşlik, barış temaları üzerinde yepyeni bir anlayışla sanat eserleri üretecekler bu da acımasız, vahşi ve katı yaşam kültürünü yok edecek.

Yoksulluk ve adaletsizliğin yerini refah ve huzur alacak. İnsanlık cinayet, katliam, terör, şiddet ve işkencenin her türlüsünden yakasını kurtarmış olacak.

İnsanlar ağıtlar yakmayacak, "Batsın bu dünya" diye arabesk şarkılar dinleyip, "Kara bahtım kem talihim" diye, yakınıp gözyaşları dökmeyecek.

Hiç kimse inancı, ırkı, dili, kültürü, yaşam modeli, ait olduğunu hissettiği milliyeti, ve düşünceleri için aşağılanıp suçlanmayacak.

Aşk acısı diye bir şey hiç yaşanmayacak. Kara sevda illetinin yerini karşılıklı istek ve duyguların insanca yaşanabildiği mutlu anlar ve renkli maceralar alacak.

Sıkın dişinizi çok az kaldı; kurtulacaksınız. İnsanlık için 50 yıl nedir ki!

Yüreğinizi ferah tutun insanlığın "gelişim" roketleri çoktan ateşlendi bile...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük