Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Bu işte bir iş var!

info@haberdukkani.com 26 Nisan 2019 Cuma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en yakın dolma kalemler bugün sözde "eleştiri" gerçekte "sahibinin sesi"ni dile getirmeye başlamışlarsa eğer, bu işte bir iş var demektir.

Dün Erdoğan'a "yanaşma" olabilmek için birbirlerinin gözlerini oymayı bile göze alanlar bugün, "manifesto" yayınlayabilme cüretini gösteriyorlarsa eğer bu işte çok ciddi bir iş var demektir.

Dün "Reis için, ölürüm" diyenler, bugün sinsice maskelerini değiştirip sessiz sedasız sığınacak başka bir şemsiye arıyorlarsa eğer; gerçek çehreleri deşifre olduğundandır.

Dün AK Parti'si içinde bir yer edinebilmek için trapez yıldızlarını kıskandıran taklalar atanlar bugün "yeni oluşumlar" arayışlarına yönelmişlerse eğer, anlayınız ki, ne de çok nemalanmışlar. Malum bu işler akçeli işlerdir, parasız olmaz.

Dün Erdoğan ailesine "maraba" olabilmek için çırpınanlar, bugün kuytularda söylenti fırtınaları estirmeyi göze alabiliyorlarsa eğer, yalakalıktan sınıfta kalmışlar demektir.

Listeyi uzatmanın gereksiz olacağı çok açıktır.


Sözün özü şudur ki; yüreğinizin kararması, gelecek endişelerine sürüklenmeniz, umutsuzluk ve karamsarlık girdaplarında uykularınızın kaçmasını sağlayabilmek için, birilerinin -İçeriden ve dışarıdan- kesenin ağzını sonuna kadar açmış oldukları çok anlaşılır bir durumdadır.

Basında yer alan haberlere göre, AK Parti'si içinden birirleri yeni parti kurma kararı alıp ilk önce İngiltere'yi ziyaret etmişler ardından iş dünyasından bazı kişilerle toplantı gerçekleştirmişler ise eğer; eh anlayın gayrı! bu bir "Truva Atı" dır ve işin içinde bir iş var demektir.!

Dün Recep Tayyip Erdoğan ile "var" ve "varlıklı" olanlar bugün ihanet halkası içinde yer almaktan çekinmiyorlarsa eğer, bu işin içinde çok daha büyük menfaatler var demektir.

Ancak, sakın olaki umutsuzluğa, karamsarlığa sürüklenmeyesiniz; Türkiye FETÖ ihanetinin üstesinden gelebilmiş bir devlettir; hiç kuşkusuz ki, bu küçük parazitlerin de üstesinden gelecektir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük