Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

CHP'li milletvekilleri topyekün istifa ederler mi?

info@haberdukkani.com 20 Eylül 2014 Cumartesi

CHP'ye gönül verenler son günlerde, "Ne olacak bu memleketin hali?" sorusunu bir yana bırakıp, "Ne olacak bu CHP'nin hali? sorusuna yanıt aramaya başladılar.

Anlaşılan CHP'ye gönlünü kaptırmış olanlar arasında CHP'nin silkinip kendisine gelmeden ülkenin düzelemeyeceği inancı giderek yaygınlaşıyor..

Merak bu ya, kendi içinde dahi çeşitli eleştirilerle başbaşa kalan CHP'de milletvekilleri topyekün istifa edecek olsalar acaba parti selamete kavuşabilir mi? Neden olmasın, bu rüyanın gerçekleşmesi için hiç bir engel yok ki..

Nerede Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran CHP, nerede bugünkü CHP.. Dünün umudu olan siyasi bir parti bugün geçmişin anlıları haline gelmiş ise eğer; durum oldukça düşündürücü olmalıdır.

Teknoloji trampleninde zıplayan dünya değişip yepyeni ufuklara yelken açarken, CHP ne dünyaya ne de değişen toplum beklentilerine ayak uyduramayıp nostalji denizinde demirli kalmayı tercih etti. İktidar bu tutumlarından ötürü meydanlarda CHP'lilere "İyiki varsınız" diye, centilmence teşekkür edip duruyor nicedir..

Partiye gönül verip umut bağlayan halk kitlelerinin sarsıp kendine getirmeyi başaramadığı CHP'yi milletvekilleri toptan istafa etseler dahi derin uykusundan uyandıramayacakları gün gibi ortada. Belki de Milletvekilleri bu nedenle teker teker istifa etme yoluna gidiyorlardır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük