Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Çocuklarınız sizleri vesayet altına alır (mı?)

info@haberdukkani.com 27 Mayıs 2014 Salı

Türkiye'de yaşanan kuşak ve kültür çatışması günümüzde giderek daha çok öne çıkıyor.

Toplum ayrışıyor, insanlar "cinnet" halini yaşıyorlar. Tıp dünyası, "Türkiye'de 1o milyon nörolojik hasta" var diyor!

Yaşam koşullarının dayanılmaz ağırlığı her geçen gün basıncı artan ezici bir prese dönüştü. Ekonomik basınç aile ocağında yaşanılan cinnet cinayetleriyle felaketin boyutlarını her gün yeni trajedilerle ekranlara ve gazete manşetlerine taşıyor.

Genişlediği ileri sürülen özgürlük alanları ve ileri demokrasiye karşın toplumun geneli mutsuz ve umutsuz; üstelik türlü endişeler taşıyor.

Beton ve cam kuleler, lüks plazalar, havuzlu, otoparklı, yeşil alanlı yeni siteler, her sokakta bir özel hastane, caddelerde vızır vızır ambülanslar ama gelin görün ki; insan kalitesi geçmiş yıllara göre düşüş gösteriyor.

Lüks binalar ile otomobillerde düşük kalibreli insan kitleleriyle Türkiye, modern dünyaya yetişmeye çalışıyor.

Bilimsel, sanatsal ve kültürel gelişmelerden hiç söz edemiyor bizim siyaset tayfası..

İş ve sanayi dünyamızın önde gelen isimleri sahip oldukları "patent" sayısını açıklasalar da öğrenip biraz olsun kıvançlansak ama ne gezer! Onlar sadece antika eşya ve ölü ressamların tablolarını toplamakla meşguller. Malesef ki, kalibreleri patent kolleksiyonerliğine uzanamıyor henüz.

21. yüzyılı yaşıyor dünya ama bizim kız çocuklarımız evlerinde ne piyano ne de keman çalabiliyorlar, şimdilik bulaşık ve çamaşır yıkayıp ütü yapabiliyorlar. Eskiden çok güzel nakış işlerlerdi, şimdi onu bile becerebileni yok!

Toplumdaki bölünme ve çatışmalar aile ocağına düşüp içten içe tütümeye başlayan esas büyük trajediyi şimdilik gizliyorsa da sayıları her geçen gün artış kaydeden adliye dosyaları bir gerçeği fısıldıyor usul usul; çocuklarınız sizleri "vesayet" altına almak için adliye koridorlarında dolaşıyorlar, haberiniz ola..

65 yaşına merdiveni dayamış olan her anne ve baba için kaçınılmaz son çocukları tarafından mahkeme kararıyla "vesayet" altına alınmak olacak. Bu konuda çocuklarınız çok sabırsız, acımasız ve kararlılar. Bizden söylemesi. Ve daha da kötüsü bu gerçek karşısında yapabileceğiniz hiç bir şey yok.


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük