Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Dayatma

info@haberdukkani.com 10 Haziran 2023 Cumartesi

Türkiye'de kendi destekçileri tarafından en çok eleştirilen siyasi lider Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kendisine yöneltilen samimi ve yapıcı eleştirileri soğukkanlı tavrıyla es geçip kulak tıkayan tek siyasi lider yine Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Sonuç: malumunuz!

CHP'ye gönül verip umut bağlayanlar son seçim sonuçları açıklanınca büyük bir hayal kırıklığıyla hüsran yaşadılar; kolay kolay üstesinden gelemeyecekleri bir iç travma yaşıyorlar yalnız bırakılmış dünyalarında...

Birileri CHP'li seçmenlere Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde elde edilen sonucun üstesinden gelebilmenin alternatifsiz çaresiymişçesine Ekrem İmamoğlu'nu işaret ediyor! İstiyorlar ki İmamoğlu, CHP'nin başına geçsin. Bu uğurda olağanüstü çaba harcadıları çıplak gözle bile görülebiliyor.

Acaba eden?

Ekrem İmamoğlu, CHP'nin başına geçerse gerçekten başarılı olabilir mi?

Belediye seçimlerinde başarılı oldu, diyen sesleri duyar gibiyim. İmamoğlu, yerel seçimleri kazandı ama İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak "unutulmaz hizmetler" tablosunu henüz gerçekleştirebilmiş değil. Ortada böyle bir tablo yok...

Bir yerde "dayatma" varsa orada çiçekler açmaz. Doğa buna asla izin vermez.

Ben siz bir başka pencerenin perdesini aralayayım, eğer başınızı çevirip bakarsanız Mustafa Sarıgül'ü görebilirsiniz. Çok erken ama huyum kurusun ben her dönemde erken öten horoz olmuş, bedelini de ödemişimdir.

Bir başka soru: Mustafa Sarıgül, CHP'yi iktidara taşıyabilir mi?

Aman dikkat! Zaten planlar CHP'nin iktidar olamaması üzerine düzenlenmiştir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük