Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Demokrasi aşkı!

info@haberdukkani.com 18 Mart 2021 Perşembe

ABD, "demokrasi ve insan hakları"nı etkili bir silah olarak kullanmakta kararlı olduğunu sıkça deklare etmeyi sürdürüyor.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bir haber tweet'ini retweet etmesi gerekçe gösterilerek yargılanması, "terör örgütü propagandası yaptığı" iddiasıyla mahkûm edilmesi sonucunda milletvekilliği düşürüldü.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP'nin kapatılması istemiyle hazırladığı iddianame ile Türkiye'de 13 yılın ardından ilk kez bir siyasi parti hakkında kapatılması istemiyle dava açıldı.

Bu iki sıcak gelişmeyle eşzamanlı olarak siyasetçilerin bir bölümünün beyanlarıdan anlıyoruz ki, "demokrasi ve insan hakları"na aşıklar!

Demokrasi ve insan haklarından yana olmama karşın ne yazık ki, onları alkışlayamıyorum.

Neden? diye, soracak olursanız; cevabım: Sammi ve dürüst olduklarına inanmadığım içindir.

FETÖ kumpası Ergenekon, Balyoz  ve ardılları olan davalar görülürken bu malum siyasetçiler, ne demokrasi, ne insan hakları, ne hukuk ve ne de masumiyet karinesini hiç akıllarına bile getirmiyorlardı.

Çok açık ve bellidir ki, bunların demokrasi ve insan hakları anlayışı ABD'nin "silah olarak kullandığı demokrasi ve insan hakları" aşkıdır. Bunların demokrasi talepleri beslendikleri terörü sürdürebilmek içindir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük