Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Dünya'nın en mutlu insanları Türkiye'de yaşıyorlar

info@haberdukkani.com 30 Ekim 2018 Salı

Türkiye'de sanayiciler, müteahhitler ve tacirler mutlu mu?
Ya asgari ücretliler!
Peki ya emekliler!

Geçiniz efendim..

Gençler mutlu mu, umutlu mu?

Gerçeğin sesi aynen şöyle: "Türkiye'de sanayicinin devasa sorunları var, inanmazsanız kendilerine sorun.. Aynı durum müteahhitler için de , tacirler için de geçerli.. Özet sonuç: Mutlu değiller. Hiçbirisi sağlıklı değil, ilaçla yaşıyorlar. Çünkü göğüslemek zorunda kaldıkları riskler ve problemler, sağlık sorunlarına yol açmış.. Kaymak tabaka sanılıp imrenilen bu insanların "özel yaşamları" zaman zaman da olsa magazin sayfalarına tüm çıplaklığı ve "öğretici" olabilecek ölçekte yeteri kadar yansımıyor mu?

Asgari ücretliler ile emeklilere bir dokunacak olursanız eğer, bin ah işiteceğiniz bilinen bir başka Türkiye gerçeğidir.

Gelelim gençlere, gelecek korkuları ve umutsuzluğun pençesinde kıvrandıkları gerçeği her vicdanı sızlatıyor.

Peki o halde Türkiye'de kim yada, kimler mutlu?

Şaşırmayınız ama Dünya'nın en mutlu insanları Türkiye'de yaşıyor. Peki kimdir bu şanslı insanlar? Hemen söyleyelim: Kaldırım mühendisleri. Evet, Türkiye'nin ve hatta Dünya'nın en mutlu insanları kaldırım mühendisleridir. Bunların hiçbir sorumlulukları yoktur.Bütün gün kırk kapının mandalını çekip gevezelik ve aylaklık ederek sürdürürler bütün bir yaşamı..Hiçbir gayeleri olmadığı gibi hiçbir tasaları da yoktur. Yer içer, gezer, gülüp eğlenirler. Yaşamla dalgalarını geçerler. Sıkıntı ve stres nedir bilmedikleri için de son derece sağlıklıdırlar, hiç ilaç kullanmazlar, doktor yüzü nedir bilmezler.

Eskiden eli iş tutumayan, mesleksiz, tembel, asalak, boş gezenin boş kalfası olup bütün gün kaldırımları arşınlayıp eskitenler için söylenen bir sözdür: "Kaldırım mühendisi"..


Günümüz insanları kaldırım mühendisliğinden memnunlar. Eskiden bir insanlık hali olmakla birlikte, Allah başa vermesin "utanılacak" bir durum idi.. Günümüz insanları böyle bir kaygı taşımıyorlar. O kadar çok kaldırım mühendisimiz var ki, işte bu yüzden Türkiye'de çoğunluk mutlu zannediliyor.

Sabahtan akşama kadar çalışıp didinenler de hiç çalışmayan kaldırım mühendisleri de gül gibi geçinip gidiyorlar hamdolsun. O kadar çoklar ki, kaldırımlarda rahatça yürüyebilmek olanaksızdır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük