Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Dünya sarsılıp şaşırdı

info@haberdukkani.com 23 Ekim 2019 Çarsamba

Barış Pınarı Harekatı ile başlayan süreçte Türkiye'nin ABD ve Rusya ile yaptığı anlaşmalar sonucu sağladığı uzlaşıyla dünya sarsılıp şaşırdı, etkisinin çok uzun bir süre devam edeceği kesin.

Yeni bir dünya kuruluyor.

Bugünleri yaşayanlar farkında olmasalar da tarihin keskin bir virajının canlı tanıkları.

Türk silahlı kuvvetleri ile Türk Hükümeti, tüm dünyanın gözleri önünde süper güçleri yeniden akordluyor

Türkiye, hiç kimsenin öngöremediği bir güç, kararlılık ve başarılı diplomasi performansıyla dünyayı şaşkına çevirerek kafasına koyduğunu gerçekleştirdi.

Yeni bir dünya kuruluyor.

Türkiye dünyanın 20. büyük ekonomisi, ülkeler arası ilişkiler çıkarlar üzerine kurulu olduğuna göre,Türkiye kimseye düşman değil; bu durumda Türkiye'nin de düşmanı yok demektir.

Yeni bir dünya kuruluyor.

Türkiye, binbir uğraş ve çaba sonucunda elde ettiği bu fırsatı en verimli şekilde değerlendirerek dünyanın efendilerini şaşırtmaya devam edecektir.

Değişen ve gelişen Türkiye, yalnızca bölgesinde değil; dünyada önemli, güçlü ve vazgeçilemez ülke olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Uzun sözün kısası içerde ferahlatıcı bir özgüven tırmanışı dışarda ise şaşkınlık var.

Haberiniz olsun, ABD'de müthiş gırgır bir film gösterime girdi adı: "Halk Bankası Davası" olağanüstü hasılat rekoru bekleniyor!

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne atanan Hakan Atilla, ABD'de gösterime giren "Halk Bankası Davası" filmine en çok gülecek olan kişidir ve hakkıdır da..

Yıllardır bizlere karamsar tablolar sergileyenlere selam olsun.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük