Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

En verimli geçim kapısı: Yönetmek (!)

info@haberdukkani.com 28 Ekim 2014 Salı

Yeni yetişen kuşaklar, kendilerinden önceki nesillerin nasıl zengin olabildiklerine kafa yoruyorlar.

Ortalama bir zekaya sahip her genç, "lüpleme" yöntemiyle zengin olunabildiğini ve bunun başka bir yolu, yöntemi olmadığını algılayabiliyor.

Lüpleyebilmek için, en verimli geçim kapısının da "yönetmek"ten geçtiğini keşfetmekte gecikmeyen gençlik, üretmeye değil; yönetmeye talip oluyor.

İlk iş olarak meydanlara dökülüyor. Meydanlarda sergilenen her eyleme koşup ön saflarda boy gösterip kariyer elde etme girişimleri, doğal olarak gençlik dönemini maceralı ve dramatik öykülerle donatıyor. Hayata atılım böyle başlıyor akıllı gençler için.

Nöbetçi eylemcilikle kazanılan "siyasal kimlik" zaman içinde siyasal örgütlenlemelerin kadroları arasında yer edinebilmeye ve yöneyim kadrolarına "sızma" ile sonuçlanıyor.

Yönetim kadrolarında koltuk kapıp, en verimli geçim kapısı ve yaşam payesi elde eden, dokunulmazlık zırhına bürünüp lüpleme havuzundan payına düşeni alarak rahat ve huzur içinde, çok tatlı bir yaşam sürdürüyor.

Yüksek öğrenim, lisans, doktora vs. hepsi aslında boş işler. Hangi profesör ne icad etmiş sorusunun yanıtını bulan beri gelsin, biz de öğrenelim.

Hangi eylemci hangi alanda ülke üretimine ne gibi katkıda bulunmuştur, bilen söylesin de gerçeği öğrenip dile getirelim.

Gençler biliyorlar, en verimli ve en fiyakalı geçim kapısının yönetmek olduğunu. Gençliğin isyanı bundardır. Yönetmek istiyorlar; üretmek değil!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük