Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Enerji savaşlarında son marka: IŞİD!

info@haberdukkani.com 14 Haziran 2014 Cumartesi

Kapımıza dayanan terör, enerji savaşında yer alan taşeron örgütler üzerinden yürütülüyor. Sahnede yer alan son isim: IŞİD!

Paramiliter terör, düzenli orduları şaşkına çeviren beklenmedik kanlı saldırılarıyla hedef aldığı sivil kitle katliamlarının yarattığı dehşet üzerinden güç gösterileri sergilerken, kanlı petrodolarlar birilerinin kasalarını doldurmaya devam ediyor.

Paranın efendilerinin keyfine diyecek yok doğrusu ama petrol fışkıran topraklar kan gölü!


Milyonlarca masum sivil halk kitleleri, nesiller boyunca, her türlü güvenceden yoksun, petrol karası yazgılarıyla başbaşalar.

Dünya insanlığı yaşanan vahşetlere hiç aldırış etmiyor. Para, tüm değerlerin üzerinde, erişilmez bir Tanrı oldu yeryüzünde.. İnsanlar da paranın kurbanları oldular.

Dünyanın her yanında gerçekleşen zulüm ve vahşetlerin en kanlı, en dehşet verici sahnelerinin televizyon ekranlarından yansıtıldığı "ana haber" bültenlerini insanlık, iştahla akşam yemeklerini yerken izliyor. Tıpkı Hollywood yapımı bir macera filmini izler gibi..

Hiç kimse bir sonraki haber bültenlerinde yayınlanacak olan en kanlı vahşetin kurbanı olarak ekranlarda kendisinin yer alacağını düşünmüyor. Düşüncelerde "olasılıklar" yerine "özlemler" ve gerçekler yerine fanteziler var.

İnsanlık, antidepresan ilaçlar olmadı kimyasal narkotiklerle acı ve kederden kurtulmaya çalışıyor. Enerji savaşlarındaki son paramiliter marka IŞİD! Kimin umurunda, şimdi herkes kendi dalgasında..

Daha dün bir esnaf vatandaş, "Yıllar oldu televizyon izlemiyorum, gazete okumuyorum. Tiksindim artık" diye, yakınıyordu; galiba akşamları kafayı çekerek avunup uyuyabilmeye çalışanlardandı.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük