Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Eşcinsel evlilikler, aile ve toplumsal değerler

info@haberdukkani.com 09 Şubat 2015 Pazartesi

Dünya hızla değişiyor. Devlet düzenekleri 21. yüzyılda "evlilik, aile ve toplumsal değerleri korumak" için adeta çırpınıyor.

Bazı ülkelerde "Eşcinsel evlilikler" ile bu evililiklere "çocuk edinme hakkı" tanınıyor. Giderek yaygınlaşıp kanıksanan bu "insanlık hali" kaçınılmaz olarak "evlilik ve aile" anlayışlarında değerlerin yeniden gözden geçirilmesi gerekliliğini gözler önüne seriyor.

Evlilik, aile ve toplumsal değerler, devlet düzenekleri içinde çeşitli sorunlar ile açmazların oluşmasına da yol açacak gibi görünüyor.

Bir insanlık hali olan eşcinsellik 21. yüzyılda devlet ve toplum düzenekleri ile ayarlarını oldukça zorlayacak olan ciddi sorunlar arasında yer alacağa benziyor.

Özellikle metropollerde yalnızca eşcinsel çiftlerin yaşadığı mahalleler oluşmaya başladı bile.. Anlaşılan dünya eşcinselleri koyabilecek bir yer bulamazken, eşcinseller kendilerine yepyeni dünyalar kuracak ve toplumları değer yargılarını yeniden gözden geçirmek zorunda bırakacaklar.

Yakın bir gelecekte "ailelerden sorumlu bakanlıklar" eşcinsel çiftlere de eş değerde hizmet verecekler. Yani onları da koruyacaklar ve sorunlarının üstesinden gelebilmeleri için tüm devlet olanaklarını seferber edecekler.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük