Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Fehmi Koru'ya davet

info@haberdukkani.com 28 Aralık 2010 Salı

Bülent Şirin, Faruk Yeni, Fehmi Muzafferoğlu, A. Akıncı, Taha Kıvanç mahlaslarıyla kalem oynatan Fehmi Koru'nun kalemini kırmak isteyenler olduğu medyada yer alan haberlerden anlaşılıyor. Kendi ifadesine göre Edelman'ın sağ kolundan küfür işitmiş!

Yabancı misyon, rahatsız olduğu kalem erbabını faili meçhulle yolcu eder. Demek ki kapılarında pişekarlık edenlere küfür ediyorlarmış!

Bazı köşe yazarlarının "Kolonyacı" adını taktığı Fehmi Koru'nun, Prada ve Joop parfüm kullanıyor olması kendi tercihidir, hiç kimseyi ilgilendirmez.  Düşene de vurulmaz.

Fehmi Koru'nun yüz ifadesi "her şeyi bilen adam" edası yansıtırdı ekranlara, ancak başına bunların gelebileceğini nereden bilebilirdi ki!

Gün geldi hüzünlü bir ifade dökülüverdi dudaklarından:

"Herhalde ayrıldım"

Herşeyi bilen adam, sanki masum bir çocuk; dokunsalar ağlayacak gibi..

Ve Koru'yu kurtaran reklam arası.

Haber Dükkanı, kalemi kırılmak istenen Fehmi Koru'ya açık davette bulunuyor: Buyurunuz sayın Koru, dükkan sizindir. Bizim dükkanda "sansür"ün hışmına uğrayan, kalemi kırılmak istenenlere her zaman yer bulunur.

Sayın Koru sizden tek bir ricamız var: Lütfen bizi ispiyonlamayınız. Bakın görüyorsunuz nasıl olsa sizi hiç ciddiye almıyorlar.

Haber Dükkanı sizi ciddiye alıyor ve davet ediyor.

Buyurum efendim dükkan sizin. Özgürce yazın.. Sansür yok. Aman unutmayın ispiyonculuk, gammazlık yapmak yok.

Az kalsın unutacaktım; bir de "mızıkçılık" yapmak yok. Yanar/döner olmayacaksın. İnandığın gibi yazacak, inandığın gibi yaşayacaksın. Ve kimsenin kapısında kıtmir olmayacaksın.

Özgürlük işte budur.

Bekliyoruz efendim..

Tercih size kalmış.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük