Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Masonik ilişkileri

info@haberdukkani.com 20 Mayıs 2017 Cumartesi

FETÖ'nün Masonik ilişkileri mutlaka mercek altına alınmalı, titizlikle incelenmeldir ki; FETÖ gerçeği tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilebilsin.

Bu konuda gerekli bir çalışma yapılıp yapılmadığı hakkında henüz kamuoyuna yansıyan herhangi bir bilgi yok. Umarız bu çok önemli konu en kısa sürede ele alınıp karanlıklar aydınlatılır.

FETÖ'nün çok sinsi, sanılandan çok daha büyük ve çok tehlikeli bir yapı olduğu gerçeği ortaya çıktı ama en önemli yüzü henüz karanlıkta! Fetullah Gülen ve yandaşlarının Masonik ilişkiler ağı çözülmedikçe tehlikenin tümüyle üstesinden gelindiği ileri sürülemez.

Küresel oyuncular arasında önemli bir isim olan İshak Alaton & Gülen ilişkisi kadar Alaton & medya ilişkileri de işin püf noktası olarak çok dikkat çekici değil midir? Türk medyasında yer alan Mason gazetecilerin kamuoyunun bilgisine sunulmasının zamanı gelmedi mi?

FETÖ'nün değirmenine "kapital" taşıyarak can veren Masonik ilişkilerin aydınlatılmasını istemeyenler son çırpınışlarını sürdürürlerken, topluma "karamsarlık" aşısı yapmaya devam ediyorlar ama kaybetmeye mahküm olduklarının da farkındalar.

FETÖ'den tutuklanıp itirafçıları kervanına katılan sanıklar arasından Masonik ilişkiler ağı hakkında bilgi veren tek bir FETÖ'cünün bulunmayışı sizlere de çok tuhaf gelmiyor mu?

Basına yansıyan haberlerden seçmeler:


Son nefesinde Gülen'in 'Masonluğunu' açıkladı!

TRT1, Bediüzzaman'ın talebesi ve Şule Yüksel Şenler'in ağabeyi Üzeyir Şenler'in, vefatından kısa bir süre önce Fetullah Gülen'in nasıl mason olduğunu ve üstadını deşifre ettiği ortaya çıkaran bir videoya ulaştı ve yayınladı.

Sabah gazetesinin haberine göre;  Bediüzzaman'ın talebesi Şule Yüksel Şenler'in ağabeyi Üzeyir Şenler'in vefatından kısa bir süre önce kendisiyle yapılan ve videoya alınan bir sohbette Fethullah Gülen'in Mason olduğunu açıkladığı ortaya çıktı. Üzeyir Şenler videoda Gülen'in finansörü Ali Rıza Güven'in önce kendisine Masonluk teklifinde bulunduğunu kabul etmeyince aynı teklifi Gülen'e götürdüğünü anlatıyor.

Bediüzzaman'ın talebesi ve Şule Yüksel Şenler'in ağabeyi Üzeyir Şenler'in vefatından kısa bir süre önce Fethullah Gülen'in Mason olduğunu açıkladığı ortaya çıktı. Üzeyir Şenler, hasta yatağında kendisiyle yapılan ve videoya kaydedilen bir sohbette Gülen'i İzmir'deki ilk yıllarında koruyup gözeten Ali Rıza Güven'in önce kendisine Masonluk teklifinde bulunduğunu, kabul etmeyince aynı teklifi Gülen'e götürdüğünü anlattı. Şok video kaydıyla Yeni Şafak'ın ortaya çıkardığı Gülen'in Karanlık Dünyası'nı ve ilişkilerini bir adım daha ileri götürdü. Dün akşam TRT'de yayınlanan görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

ÖLÜM DÖŞEĞİNDE KONUŞTU

Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi'nin önde gelen talebelerinden biri olan ve İslami camianın önemli kadın yazarlarından Şule Yüksel Şenler'in ağabeyi Üzeyir Şenler, Fethullah Gülen'in Masonluğunu teyit ederken Gülen'i Mason örgütlerine sokan ismi de deşifre etti. Hasta yatağında iken ziyaretine gelenlerle sohbet eden Şenler'in bu sohbeti, ziyaretindekiler tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Kaydı yapan kişiler can güvenlikleri nedeniyle isimlerinin açıklanmasını istemedi.

"DAVA İÇİN İZMİR'E GİTTİK"

Şule Yüksel Şenler'in başörtüsü nedeniyle yargılandığı bir davanın İzmir'de görüldüğünü, bu sebeple sırada Ali Rıza Güven'in evinde kaldıklarını anlatan Üzeyin Şenler Ali Rıza Güven ile arasında geçen diyaloğu şu cümlelerle anlattı: "Dilinin altında bir bakla var, baklayı çıkarmak istemiyordu. Fazla dayanamadı en sonunda çıkardı baklayı ağzından. Baklayı şöyle çıkardı ağzından bir iki özel mevzuyla ilgili sizinle çok mühim bir görüşmemiz olacak dedi. Sizi dedi biz inceledik. Yakınen sizi tanıyoruz. Sizde dedi öyle bir kabiliyet var ki, artık başladı şey etmeye. Ondan sonra siz dedi yalnız çok yükseklerde olmanız gereken bir şeydesiniz, gaste maste ... Ali Rıza Güven bana masonluk teşkilatına girme teklifinde bulundu"

TEPKİ ALINCA İRTİBAT KESİLDİ

Ali Rıza Güven'e sert tepki verdiğini belirten Üzeyir Şenler ile Ali Rıza Güven arasındaki şu diyalog tarihe not düştü: "Dedim ki bakın dedim, bir kere dedim sizin bana teklif ettiğiniz şey bir kere abes oldu. Neden abes oldu? Bir kere ben üniversite mezunu değilim. Daha talebeyim. Diplomamı almış değilim. Ondan sonra bu bir. İkincisi nasıl planlanmışsa o plan ters tepti itirazımla tabi. Mason olmak şart oluyor diyor. Tepkim daha dehşetliydi, sertti. Benden sert cevap aldıktan sonra artık şeyi kesti"

FETHULLAH YA FETHULLAH!

Üzeyir Şenler ile yapılan röportajı kaydeden kişilerin isimleri can güvenliği nedeniyle açıklanmazken, Şenler, Fethullah Gülen'in Ali Rıza Güven'le masonik bağlantılarını şu ifadelerle deşifre ediyor: "Mesela şu anda bir numara olan birisi onunla beraber, çok sıkıydı. Sıkı münasebeti vardı. Her an beraberlerdi. Artık söylemek... Fethullah ya Fethullah!"

YÜKSEK YERLERDE OLMANIZ LAZIM

Uzun yıllar İstanbul'da Risale-i Nur'un yayınlanması üzerine çalışmalar yapan Şenler, masonluk teşkilatında görev alması halinde kendisine önemli bir kurumun genel müdürlüğünün de yine Ali Rıza Güven tarafından verileceğini aktardı.

GÜVEN'LE YEDİKLERİ İÇTİKLERİ AYRI GİTMEDİ

Ali Rıza Güven'le ilgili bir belgeselde Gülen ve Güven ilişkisi net olarak anlatılıyor. Güven'in Fethullah Gülen ile tanışması dönemin İzmir Merkez Vaizi Yaşar Tunagür'ün Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı'na atanmasıyla başlıyor. Ankara'ya giden Tunagür, o dönem askerliğini yeni bitiren genç bir vaiz olarak çalışan Gülen'in tayinini İzmir'in Kestanepazarı Camii'sine çıkarıyor. Burada ilk olarak Ali Rıza Güven'le tanışan ve birlikte çalışan Gülen, o günleri şu cümlelerle ifade ediyor: "Bir masanın etrafına toplandılar. Anlatayım hizmeti bunlara. Sağdan soldan aidat ölçüsünde dönen paralarla olmaz. Bir umumi himmet olması için konuşayım. 10-12 kişi vardı. Hacı Ahmet Bey o zaman 100 bin lira verdi. Taç fabrikaları falan vardı. Ali Rıza Bey 50 bin lira verdi. Değişik yerlerde platformlarda hizmet derken bu yol değerlendirilebilecek bir yol denildi. Öyle bir çığır açıldı" Aynı belgeselde Güven'in 1971 muhtırasının hemen ardından üst rütbeli bir asker tarafından ifadesinin değiştirildiğine de yer veriliyor.

Fethullah Gülen'in gençlik yıllarında masonluk yemini ederek üstün hizmetlerinden dolayı taltif madalyası aldığını belgelemişti. 1969 yılında Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası tarafından üstün hizmetleri karşılığında ödüllendirilen Gülen, 1975'te ise Türkiye Büyük Mason Mahfili'nde gizli yemin etmişti. CHPli Kasım Gülek'in mektuplarını yayınlayan Yeni Şafak, Fethullah Gülen'in karanlık masonik ilişkilerini, Moon tarikatı ve CIA ile Kasım Gülek aracılığıyla tanıştığını da belgelemişti.

(Timetürk:http://www.timeturk.com/son-nefesinde-gulen-in-masonlugunu-acikladi/haber-2960 )

***

İşte Fethullah Gülen'in Masonluk belgeleri

Paralel yapının 1 numarası Fethullah Gülen'in şimdiye kadar hiç bilinmeyen ilişkileri açığa çıktı. Yeni Şafak'ın ulaştığı tarihi belgelere göre Gülen daha ilk gençlik yıllarında Masonluk yemini etti ve üstün hizmetlerinden dolayı taltif madalyası aldı.

Yeni Şafak'ın ulaştığı belgelerde Mason Mahfili'nden 1972 ile 1976 yılları arasında Fethullah Gülen'e yapılan toplantı davetleri de var. Davetiyeleri gönderen isimler arasında İlhami Madenoğlu, Orhan Demiriz, Onnik Karakaş, Hüseyin R. Yavuz gibi Mason yetkililer bulunuyor.

Mason Locası'nın birçok toplantısına özel davet mektuplarıyla çağrılan Fetullah Gülen, o günlerde bu toplantıların hemen ertesinde camilere giderek vaaz veriyordu. Yaptığı eşsiz hizmetler sonucu madalyaya layık görülen Gülen, loca ile cami arasında mekik dokuyordu.

(Yeni Şafak:http://www.yenisafak.com/gundem/iste-fethullah-gulenin-masonluk-belgeleri-2110900)

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük