Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Fizikçilerden başkası umursamıyor

info@haberdukkani.com 23 Mart 2014 Pazar

Suda balık, gökte ay, dağda keçi, çölde deve, ormanda aslan ve mayın tarlasındaki eşek hepsi de aynı anda hareket ederken..

Bankaların veznedarları, bakanların mahdumları, genelevlerin patronları, hepsi de aynı anda hiç kimselere çaktırmadan gizlice para sayıyorlardı. Hayret uyandıran şu ki; gazeteler onların para saydıkları haberlerini manşetlerine taşıyorlardı!..

Kozmik kurallar fizikçilerden başka hiç kimsenin umurunda değildi..

Ciltler dolusu yasaları suler/seller gibi ezberlemiş olan savcılar, hakimler ve avukatlar, hakemi ve izleyicisi olmayan bir turnuvada zanlıların kelleleriyle satranç oynarlarken..

Bal arıları çiçekten çiçeğe, nükleer denizaltılar karanlık suların derinliklerinde denizlerden denizlere dolaşıyorlardı..

Şarap, cin, votka, viski, şampanya ve bira bardakları aynı anda farklı kişiler tarafından farklı duygularla yudumlanırken..

Yarış atları ile akrabalık bağı olan dolap beygirleri, özgürlük şarkıları söylüyorlardı!

İmam bayıldı, zeytin yağlı sarma dolma, içli köfte, midye tava, lakerda, meyhane pilavı servise hazırdı ama müşteri bekleyen masalar bomboştu..

Kısacası dünya bildiğiniz gibiydi; değişmiyordu hiç bir şey ne 16. yüzyılda ne de 21. yüzyılda. İşin en tuhaf yanı buydu işte. Ama yine de fizikçiler inanıyorlar dünyayı değiştirebileceklerine.. Rulet, bakara, poker, şans ve bir şişe Fransız şampanyası 1789...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük