Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Gazeteciliği bırakın HUSTLER'a soyunun

info@haberdukkani.com 26 Mayıs 2010 Çarsamba

Bir önerim var...

Yoldaş, Candaş, Paydaş gazetecilere bir önerim var. Bırakın gazeteciliği, vaz geçin süresi belli dolgun maaşlarınızdan, terk edip yapayalnız bırakın tüccar patronlarınızı kaderleriyle ve ihale dümenleriyle başbaşa kalsınlar.

Sizler, hepiniz bir çatı altında toplanın, el birliği ile siyasi bir parti kurun. Bırakın artık çanak yalayıcılığını da onurlu bir şekilde siyasete soyunun.

Korkmayın aç kalmazsınız, bu millet onca siyasetçiye bakıyor, hepsi gül gibi geçinip gidiyor. Size de bakar bu millet. Çocuklarınız da zengin olur, parlak istikbal onları bekler. Ne düşünüp duruyorsunuz.

CHP'den size "ekmek" çıkmaz! Bırakın CHP'nin yakasını.

AKP'den de "ekmek" yiyemezsiniz, cemaat mensubu değilseniz.

Patronlarınıza sırtınızı dayamışsınız ama nereye kadar? Patronlar, kuyumcular gibidir. Sizleri vitrinde göz kamaştırıcı ışıklar altında tutuyorlarsa da ilk çıkan müşteriye satılacaksınız.

Sizler, önerimi ciddiye alın, yol yakınken kendi içinizde dayanışmaya yönelin ve siyasi bir parti kurun.

Partiler üzerinden "iş" görmeyi terk edin..

Halk sizleri adam yerine koymuyor. Bugüne kadar hangi siyasi lideri destekleyip cilalamaya kalkıştıysanız, o siyasetçinin siyasi yaşamı bitti. Hayatı karardı. Ve tabi ki; sizlerin de beklentileri boşa çıktı, elleriniz boş kaldı. Patronlarınıza verdiğiniz hayaller boşa çıkınca teker teker kapının önüne konuldunuz. Halk sizleri lanetledi, neye el atsanız kurutuyorsunuz. Bastığınız toprakta ot bitmez oldu.

Şimdi de Gandi diye, bir isim uydurup Kemal Kılılçdaroğlu'na sarıldınız. Bırakın adamın yakasını, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, Yıldırım Akbulut ve daha niceleri gibi adamın hayatını karartmayın. Gıdıklayıp durmayın adamın orasını burasını, rahat bırakın da belki de çok güzel ve iyi şeyler yapar da hep birlikte kurtulup düze çıkar bu millet.

Kılıçdaroğlu'ndan ne bekliyorsunuz? Ne istiyorsunuz? Ne umuyorsunuz?

Ne istediniz de alamadınız Deniz Baykal'dan? Beklentiniz neydi?

Üç kuruş maaş alacağız diye, ülkenin ve toplumun geleceğini karartmayın, siyaseti siyasetçiler bırakın. Siz gazeteciliğinizi adam gibi yapın. Yok eğer yapamıyorsanız, önerimi ciddiye alın: Siyasi bir parti kurun.

Korkmayın aç kalmazsınız, bu millet size çanak yalayıcılığından çok daha müreffeh bir yaşam sunar.

Yeter ki siz siyasete soyunun.

Hayır mı?

O halde ABD'ye HUSTLER dergisine soyunun, çok daha fazla para kazanır ve çok daha ünlü olursunuz.

Deniz Baykal'ın "yat" haberinden sonra, Fatih Altaylı'nın HUSTLER'a soyunacağı medya kulislerinde konuşulur oldu. Fakat bizim önerimiz, "yat" haberinden çok daha önceki günlerde öngörü olarak kaleme alınıp yayınlanmıştı...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük