Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Geleceği beklemek!

info@haberdukkani.com 20 Ekim 2013 Pazar

Her genç insan önünde bir geleceği olduğunu bilir.

Bazıları geleceği bekler, bazıları ise beklemez.

Bekleyenler sıradan, beklemeyenler sıradışı olanlardır.

Gerçeklerin inkarı üzerine kurulan plazalarda dünyaya gelen bugünün çocuklarını nasıl bir gelecek bekliyor?

Gerçeklerin en vahşisi ve acımasızı üzerinde yeşeren metropol varoşlarında, daracık bir evde dünyaya gelen bugünün çocuklarını nasıl bir gelecek bekliyor?

Her iki soruya da kahinler bile kesin olmak şöyle dursun, gerçeğin uzağından geçerken el sallayacak bir yanıt veremezler.

Görkemli ve akıllı bir plaza dairesinde dünyaya gelen çocuğun kapısını gün gelir Hitler çalabilir!

Aynı Hitler, varoşların acımasız vahşeti içinde dünyaya gelen çocuğun da kapısını çalabilir.

Birisinin yaşamı allak bullak olur, diğerinin ise başına talih kuşu konmuş olur.

Anne ve babalar, çocuklarına muhteşem bir gelecek bırakabilmek için olağanüstü çaba harcıyorlar. Tıpkı Firavun'un oğluna muhteşem bir imparatorluk bırakabilmek için, olmadık mücadelelere soyunmuş olduğu gibi..

Firavun nereden bilebilirdi ki, gün gelip de varisinin kapısını Musa çalacak ve onca mücadele boşa çıkacak..

Gerçek şudur ki; her çocuk kendi geleceğiyle başbaşa kalır.

Bazı çocuklar geleceği bekler, bazılar ise geleceği beklemeyecek kadar sabırsızdırlar. Unutmayalım ki; hiç kimse Marilyn Monroe kadar sarışın, hiç kimse de Arthur Miller kadar yeteneli, kumral ve gözlüklü olamadı.. Miller dahil. İşte bunun için dünyanın en egzotik ve kaotik aşkını yaşamışlardı. Her ikisi de sıradışı olanlardı.

***

Taraf gazetesinin namdar muhabiri Mehmet Baransu, bugünkü yazısında MİT'in kendisine yaptıklarını anlatırken "Ellerimi semaya kaldırıp, Rabbime hep dua ettim. 'Bu yükü kaldıramıyorum, artık canımı al' dediğim günlerin sayısını unuttum" dedi ve devamla, "... alnı secde görenler; Mahşer günü öte tarafta sizi bekliyor olacağım. CIA'inizi, MOSSAD'ınızı yanınıza almayı unutmayın. Kafanızı kaldırabilirseniz, gözlerinizin içine bakacağım," diye de noktaladı yazısını. Anlaşıldı ki; Taraf gazetesinin namdar muhabiri Baransu da geleceği beklemeyenlerden...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük