Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Gençler biraz şaşkın

info@haberdukkani.com 16 Aralık 2019 Pazartesi

Ülkede onca umut taciri gece gündüz medya aracılığı ile piyasaya umut arzederlerken acaba gençler neden umutsuz?

Oysa ki, Türkiye "çağ atlamışken" ve "yalnızca bölgesinde değil; dünyanın en önemli global aktörü" olmuşken, gençler neden mutsuz?

Gençlerin ceplerinde telefon, cüzdanlarında kredi kartı, altlarında otomobilleri varken neden hayal bile kuramıyorlar?

Muhalefet odakları kasıtlı olarak topluma her alanda sürekli "karamsarlık" pompaladıkları için mi, gençler kendilerini baskı altında hissediyorlar?

Anlaşılan pırıl pırıl gençlerimizin kafaları karışık ve şaşkınlar! Oysa ki; algıları açık. Fakat nedendir bilinmez içinde bulundukları durumun sağlıklı bir analizini yapıp özgüvenlerine kavuşamıyorlar bir türlü!

Onları içinde bulundukları şaşkınlığa sürükleyen odakların gerçek hedefi hiç kuşkusuz ki geleceğimizdir. Evet geleceğimizi karartmak istiyorlar. Bu durum kabul edilemez ve yok varsayılamaz.

Türkiye, dünyanın en büyük mülteci kampı haline gelmişken, yoksulluk sınırında yaşayan geniş halk kitleleri iyiden iyiye dilenciliğe (ianeyle geçinmeye) alışmışken, piyasalarda hiçbir mal gerçek değerine müşteri bulamıyorken, ülke tefeci bezirganlarının cennetine dönüşmüşken, fuhuş, hırsızlık ve yolsuzluk tırmanışının önüne geçilemiyorken karamsarlığa kapılmanın ne gereği var?

Siyanür satışının yasaklanmasıyla "ailece siyanürle intihar faciaları"nın da derhal önüne geçilmiş oldu. Karamsarlığa, umutsuzluğa, korku ve dehşete yaşamımızda yer vermemeliyiz.

Kafası dumanlı, haplanmış ya da bir şişe birayla hafif çakırkeyif olmuş gençliği siyaset canbazlarının şaşkınlığa sürüklemeleri doğrusu hiç şık değil.

Gençleri hak ettikleri özgürlüklere kavuşturmak, heyecanları ve düşlerini doya doya yaşamalarına fırsat tanımak, onları en iyi şekilde yarınlara hazırlamak ve güvenli, mutlu, müreffeh, uygar bir geleceğe taşımak hepimizin görevi değil mi?

Gençler biraz şaşkınsa eğer sorumluları vardır elbet...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük