Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Gerçek, asla isteksiz bir zihne girmez

info@haberdukkani.com 24 Haziran 2010 Perşembe

Hiç düşündünüz mü, acaba Dünya'yı kimler yönetiyor?

Boş sözlerle değerli olan zamanı ziyan etmeden, doğrudan ve kestirmeden hemen yanıtlayayım. Dünya'yı krallar, devlet başkanları, hükümetler, gizli örgütler, lobiler, para babaları, finans ve çelik oligarşisinin kralları yönetmez. Dünya'yı yöneten silahlı güçler de değildir. Gerçekte Dünya'yı yönetenler ÖLÜLERdir.

Evet, ölüler yönetir Dünya'yı..

Yasalar, prensipler, kurallar, adetler ve itaat edilen her ne var ise, hepsini yapanlar ölülerdir. İtaat ettiğiniz her ne var ise, inandıklarınızın tümü de dahil olmak üzere hepsi ölülerin eseridir. Bilim, sanat, kültür, yasa, kural, ülkelerin sınırları ve bayrakları tümü ölülerin eseridir.

Yaşayanlar, hiç tartışmasız sadece ölülere itaat ederler. Başbakanlar işte bunun içindir ki; ölü şairlerin şiirlerini okurlar miting meydanlarında.. Yaşayanlardan bolca alkış ve oy alabilsinler diye.. Çünkü bilirler ki; kendi ağızlarından çıkan sözler güçsüz ve cılızdır, içi boştur. Ama ölülerden geriye kalan şiirlerin içi boş değildir. Kitleler ölü ozanların sözlerini duyar duymaz, büyülenmişlercesine koşulsuz itaat ederler.

Uzmanlık alanlarında ne zaman bir konuşma yapacak olsa profesörler, mutlaka ölülerden alıntı yaparlar ki, ileri sürdükleri teoriler tartışmasız kabul görsün..

Tarihin en büyük kahramanlarından alıntılarla bezenmiş sözcükleri peşpeşe sıralayan baş komutanlar, hiç bir tereddütle karşılaşmadan ölümün kucağına atıverirler koskoca orduları.. Böylece askerler ölümü tadarken komutanlar zafer kazanırlar.

Hakimler, önlerine konulan dava dosyalarının çapraşıklığı karşısında ölülerden geriye kalan kitapların sayfaları arasında bulabildikleriyle karara varırlar.

Uzaya tırmananlar farklı mı sanıyorsunuz? En yüksek teknolojinin korumasında uzay boşluğunda hızla yol alanlar, ölülerin çizdiği hatlarda kalabilmek için çırpınıp dururlar.

En yüksek fiyatla satılan tablolar ölü ressamların tablolarıdır. Yayıncılar ölülerden kalan satırları kitaplaştırıp durmaktadırlar..

Ders kitaplarında her ne var ise, hepsi ölülerden kalma bilgilerdir. Bunları öğrenenlere diploma verir öğrenim kurumları.

Ve gerçek; asla isteksiz bir zihne girmez..

Tekrarda yarar var: Dünya'yı ölüler yönetirler. Siz, aldırmayın şişinip duranlara, gülüp geçiniz efendim.

-ÜMİT OĞUZTAN-

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük