Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Gezici tayfası dut yemiş bülbül!

info@haberdukkani.com 28 Temmuz 2016 Perşembe

15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan, silah namlularını kendi halkına çevirmekle kalmayıp mermi ve bombayla top yekün imha ve katliama girişen FETÖ çetesinin kanlı eylemi karşısında,  dünün ateşli "Gezici" tayfasının tepkisiz kalıyor olması dikkat çekici ve bir o kadar da üzücü bir durum sergiliyor.

Sessiz ve suskun kalmaları bir darbe girişimi ile cinayetlerin onaylanması, anlamına gelmez elbetteki.. FETÖ çetesinin girişimleri karşısında sessiz kalınması yeni bir durum değil.

Geçmiş yıllarda FETÖ ve liderleri Fethullah Gülen hakkında kalem oynatan ne kadar gazeteci, yazar ve aydın varsa başlarına gelenlerin pişmiş tavuğun başına gelmediği herkesce malumdur. Aynı çevrelerin o günlerde de (Bana dokunmayan yılan bin yaşasın) diyerek, sessiz ve suskun kalanları ile bugün FETÖ darbe girişimi karşısında dut yemiş bülbüle dönenlerin aynı çevreler olduğunu görüyor olmak şahsen beni hiç şaşırtmıyor.

Gezici tayfasına inat, ben her gece İstanbul'un bir başka meydanında şarkı söyleyenlerin arasında olmaktan mutluluk duyuyorum; sizleri de beklerim...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük