Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Global savaş aygıtı, fakir Libya halkı

info@haberdukkani.com 19 Mart 2011 Cumartesi

Global dünyanın dev savaş aygıtları ve uzaydaki uydular fakir ve yoksul Libya halkınının topraklarını acımasızca bombalamaya başladı. Global savaş aygıtı, efendilerinin talimatları doğrultusunda harekete geçti.

Peki ama ne istiyor dünyanın efendileri?

Amaçları, bir diktatörden kurtarıp genleriyle oynanmış demokrasiye kavuşturmak fukara Libya halkını...

Global dünyanın dev medya organları bunu söylüyor aylardan buyana! Dünya insanlığı kahrolası bir diktatörler zincirinin domino etkisiyle paramparça olmasını bekliyor. Dünya insanlığı tümden demokrasiye, insan hak ve özgürlüklerine, insanlık onuruna kavuşacak diye seviniyor insanlık alemi.

Demokrasi, serbest ekonomi, evrensel hukuk, hak ve özgürlükler, refah ve güvenceye kavuşturulmuş yaşamlar. Doğrusu yazması da sözle ifade etmesi de çok güzel; insanın içi açılıyor, yüreği ferahlıyor. Bu sözleri bir de gece gündüz global dünyanın medya aygıtlarından en üst düzey yöneticilerin ağzından duymak çok sevindirici bir durum.

Fakat hiç kimse genleriyle oynanmış demokrasilerden söz etmiyor nedense.

Ben de hiç söz etmeyeceğim tabi ki..

Yoksul Libya halkı, çeşitli aşiretlerden oluşuyor. Aşiretler arası sorunlar ilkelliğin de katkısıyla bitip tükenmek bilmiyor. Devrilecek olan Kaddafi'nin ardından genleriye oynanmış bir demokrasinin içinde bulacaklar kendilerini. Bu durum Kaddafi'nin "Yeşil Devrimi" kadar oyalayacaktır fukara Libya halkını..

Dünya'nın efendileri daha ne isteyebilirler ki..

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük