Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Gücünden emin adam

info@haberdukkani.com 28 Mart 2011 Pazartesi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afrika gezisi esnasında çektiği fotoğraf karelerini sosyal paylaşım sitesi twitter'da kamuoyu ile paylaştı.

Fotoğraflar "sadelik" ve "tevazu" yansıtıyor. Gabonlu bir balıkçı, pantolon paçalarını kıvırıp çıplak ayakla deniz kıyısında yürüyüş yapan beyaz adamı hiç unutmayacak. Tabi ki Dünya'da..


Gabonlu balıkçı torunlarına Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü tanıdığını anlatacak. Torunları da torunlarına dedelerinin bu anısını aktaracaklar.. Gül'ün sahilde yaptığı yürüyüş, nesillerden nesillere gururla aktarılacak.

Fotoğraf kareleri paçalarını sıvayıp çıplak ayakla Gabon'un başkenti Libreville sahilinde yürüyüş yapan adamın sadeliğini, tevazusunu ve bir o kadar da özgüvenini yansıtıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı GÜl'ün fotoğraf karelerine yansıyan çehresinde bilgelik saklambaç oynuyor..

Bir dönem usta fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen'e asistanlık yaparak kazanıyordum ekmek paramı. Fotoğrafın dilinden anlarım; mesleğimdir.

Cumhurbaşkanı Gül, Afrika sahilinde yürüyüş yaparken eminim bizim Boğaz'ın ne kadar kirli olduğunu hatırlamış ve çok da üzülmüştür.

Dünya liderlerini kıskandıracak olan fotoğraf kareleri gücünden emin adamın sadeliğini ve tevazusunu tarih galerisinde ölümsüzleştirmeye yeterli görünüyor.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dalgın çehresinde bilgelik saklambaç oynuyor.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük