Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Güle güle diktatör, hoş geldin bombalı demokrasi!

info@haberdukkani.com 23 Ağustos 2011 Salı

Dünya halidir bu; sürekli devinim, sürekli değişim amma velakin hep altta kalıp canı çıkan garibanlar olur. Dünya'nın kaderi değişirse de Dünyalının kaderi hiç değişmez.

Mısır Hüsnü Mübarek'ten, Libya Kaddafi'den yakasını kurtadı ama Mısırlılar kurtulamadılar ayak parmaklarının arasını kaşımaktan. Kaddafi'den yakayı kurtaran Libyalılar da kurtulamayacaklar sorunlarından.

Saddam Hüseyin idam sehpasında sallanarak tamamladı yeryüzü macerasını gelin görünün ki; Iraklılar bombalar ve kurşunların hedefinden kurtulabilmiş değiller.

Modern dünyanın diktatörlerine güle güle demek de zor bombalı demokrasilere hoşgeldin demek de..

Diktatör ile modern faşizm olduğu sonradan anlaşılabilen bombalı demokrasi arasındaki farkı gelecek nesiller, günümüz insanlarından geriye kalacak olan trajik belgesellerden öğrenecekler..

Modern Ortaçağ'da demokrasi NATO'nun günlerce süren bombardımanlarının ardından çıkıp geliyor en ağır savaş teknolojisiyle birlikte..

Yüksek Savaş Teknolojisinin koruması altında ortaya çıkan serbest ekonomi adeta grup seks partisi gibi bir şey.. Sonradan anlaşılıyor kimin kimi nasıl öptüğü!

Güle güle diktatör, hoş geldin bombalı demokrasi!

Iraklılar, Mısırlılar, Yemenliler daha neler neler yaşayacaklar. Tanrı yardımcıları olsun.

Şimdi sırada Suriye var. Beşşar Esad'a "güle güle" diyor, Suriyeliler sonra; "hoş geldin bombalı demokrasi" diyecekler. Tıpkı, Iraklılar gibi..

Dünya kan banyosu yaparak dönüyor uzay boşluğunda. Şeytan bu durumdan hoşnut olsa da Tanrı, Cehennemi hazırda tutuyor.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük