Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Güneş Doğu'dan yükselirken

info@haberdukkani.com 31 Mart 2022 Perşembe

Propaganda Savaşı müthiş, öyle ki, hızına haberciler bile yetişemiyor. Bu hızlı haber akışı özenle sürdürülüyor; müthiş bir enformasyon bombardımanı altında zamanla yarışan basın mensupları haberlerin gerçekliğini araştırmak şöyle dursun, üzerinde biraz olsun düşünecek zamandan mahrum sürdürüuyorlar "habercilik yarışı"nı..

Gerçeklerin üzerini sis perdesiyle kapatan Düna'nın Efendileri, birden bire ortaya çıkan iklim değişikliği karşısında hazırlıksız yakalandılar. Putin'in kararları ve uygulamaları Dünya'yı şaşkına çevirdi.

Savaş hiçbir insanın gerçekleşmesini istemediği büyük bir felaket; yıkım, gözyaşı ve kan demektir.

İnsanlığı savaşa sürükleyen rüzgarlardan daima tarihçiler söz ederler; ama yüzyıl sonra! İnsanlar savaşların sorumlularını ve savaş iklimini yaratanları öğrenemeden göçüp giderler yerküreden...

Dünya'nın Güneşi daima Doğu'dan doğar. Bir gün bunun  aksi gerçekleşirse zatan Dünya yok olmuş demektir. Dünya'nın Batı yer küresi, tüm insanlığı "köleleştirdi" ve yaşamlarını perişan etti. Hani şu sözde "uygar" Batı yer küresi var ya, tüm insanlığı sömüren, yoksulluğa, sefalete, açlığa, susuzluğa mahkum edip köleleştiren, nüfus planlamasını biyolojik silahlarla yapan, insanlığın genleri, DNA'larıyla oynayan ve bütün bunları kendisine hak gören yerkürenin Batı'sı..

B - A - T - I - Y - O - R.

Ve kainatın değişmez yasası gereği güneş Doğu'dan yükseliyor.

Kendilerini Dünya'nın Efendisi olarak kabul edenler, panik içinde çırpınıyor. Şaşkınlar, ne yapmaları gerektiğini öngöremez durumdalar.

Bu düşünceler PALAVRA mı?

Kesinlikle palavra değil; eğer kanıt istiyorsanız yaşadığınız günleri doğru ve gerçekçi değerlendirin. Zira Batı yerkürenin efendileri hepsi birlikte koca bir orkestra oluşturdukları halde Doğu'dan çıkış yapan Putin'in hamlelerine engel olamadılar, onu durduramadılar, engel olamadılar. Buna muktedir olamadıklarını Ukrayna & Rusya Savaşı'ndan anlıyoruz.

Batı titreme nöbeti geçiriken; Çin'in karşısında tüm şirinliğine bürünerek diz çökmüş vaziyette...

Batı yerkürenin sahip olduğu enstrümanların tümü patlamış bir volkanın ağzından içeriye düşüp eriyor.

Bu yazının amacı Putin'i veya savaşı savunmak değildir; akıllları dezenformasyon bombadımanıyla karıştırılmak istenen sade insanların "endişelere" sürüklenmesine gerek olmadığını anlatabilmektir. Bu yazının amacı; sisleri dağıtarak umutsuzluğu, karamsarlığı, endişeleri yıkmak, onun yerine Doğu'dan yükselmekte olan güneş ışıklarının aydınlattığı gerçekleri görmelerine yardımcı olabilmektir.

Korkmayın; ezilecek, çile çekecek ama asla ne mülteci ne de köle olmayacağız. Tıpkı bizlerden önceki nesiller gibi...

Türkiye, kendisine yeten dünyayla barışık bir ülke olarak yoluna devam edecek, çocuklarımız mutlu yarınlara koşacak, gençlerimiz bizlerden çok daha güzel, çok daha müreffeh, çok daha güçlü bir Türkiye yaratacaklardır.


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük