Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Halkalı Ziraat Okulu, ne iş!

info@haberdukkani.com 27 Ocak 2011 Perşembe

Kulağımıza gelen haberlere göre; Tarihi değer ve öneme sahip Halkalı Ziraat Okulu, aylık 20 bin TL'sına özel bir üniversiteye kiralanmış. Gitti gidiyor; haberiniz ola.

Her nedense necip Türk basını, bu "hür girişimi" haber olarak ne sayfalarına ne de ekranlarına taşıyor! Mutlaka vardır bir illeti.. Basın bir konuyu haber yapmaya korkuyorsa eğer; o işte mutlaka bir "bulaşıklık" var demektir.

Araştırmacı, soruşturmacı gazeteciler neredesiniz? Huuu, sesimi duyan yok mu? Halkalı Ziraat Okulu hangi koşullarda, hangi gerekçeyle ve kime kiralanıyor? Neden? Türkiye'de ziraatçiliğin köküne kibrit suyu döküldüğü için, Halkalı Ziraat Okulu'na da artık gerek kalmadı görüşünde olanlar mı var?

Küçük Çekmece Sivil Toplum Platformu'ndan başka kimsenin sesi çıkmıyor! Neden hiç bir basın yayın organı Küçük Çekmece Sivil Toplum Platformu'nun feryadarını duymuyor? Yoksa STÖ arasında da mı ayrımcılık uygalanıyor?

Necip Türk medyasının araştırmacı, soruşturmacı, transfer ücretli, dolar maaşlı anlı ve de şanlı gazetecileri her şeyden haberdar oluyorlar da Halkalı Ziraat Okulu üzerinde dönen dümenlerden haberdar olamıyorlar mı? Bu işin içinde bir iş mi var? Ne gibi bir iş var da bu fakirin anlamaya zekası yetmiyor! Ne iş! İnce iş mi?

Günümüzde İstanbul'un göbeğinde 357.200 m2'lik araziyi aylık 20 bin TL'sına kiralayabilmek mümkün mü? İçindeki binaları bir yana bırakınız.. Bu ölçekteki çıplak bir arazi bu paraya kiralanabilir mi? Yağma Hasan'ın böreği midir Halkalı Ziraat Okulu. Hayır. Kamu malıdır. Yani buranın üzerinde tüyü dahi bitmemiş yetimlerin hakkı vardır.

Milli ve manevi değerlerimizi kim koruyacak? Kimler sahip çıkmakla görevliler?

Şeytan'ın dediğini dile getirmeye gerek var mı? Sözü burada noktalıyorum. Ben, görevimi yaptım.. Gerisi vatandaşa kalmış.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük