Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Hayatsız kadınlar!

info@haberdukkani.com 08 Mart 2010 Pazartesi

Modern Ortaçağ'ı yaşayan insanoğlu, dünyanın en eski mesleği "fahişelik" dramına son verebilmiş değil, ama bugün "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutluyor!

Fahişelik, arz-talep döngüsü içinde devam ederken; fuhuş sektöründe "hayatsız kadınlar"ın yaşı hamdolsun(!) 13'e inmiş durumda.

"Pedafoli" ayrı ve "gizli" bir dram olarak giderek yaygınlaşan "ayıp" olarak hala yorgan altında tutulan çok önemli bir tabu. Öyle bir tabu ki; pedafoli hakkında bir roman yazılacak olsa derhal toplatılarak yakılmasına karar verilir ve yazarı da kör karanlıklara sürüklenir.

Genelevler hala devletlerin en büyük ve en önemli gelir kaynakları arasındaki yerini koruyor.

Uzakdoğu ülkelerinde 5 ve 7 yıldızlı "sübancılık" turizmine oluk gibi paralar akıtılıyor ama, kimsesiz ve yetim çocuklara yardım edip onların eğitim olanaklarına kavuşması için, para harcayan yok.

Topluma insan kazandırmak yerine, bi-çare masum çocukların talihsiz yaşam koşullarından yararlanarak, çocuk yaştan başlayarak onları "hayatsız kadınlar cehennemi"nin fuhuş bataklığında sermayeye dönüştürme çarkı durdurulamadan işletiliyor.

Dünyayı yönetenlerin "sex skandalları" bulvar gazetelerinin manşetlerini süslemeye devam ediyor.

Hayatsız kadınlar cehennemiden arada bir leydilik tahtına oturtulup taçlandırılan, "jet-set" mensupları arasına karışanların gizli dramları bile utandırmaya yetmiyor insanlığı. Zavallı hayatsız kadın, leydi olunca kurtulduğunu zannederken birden "swinger" oyuncağına döneşeceğini nereden bilebilir ki...

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü!

Berdel, kuma, töre cinayetleri, koca dayağı ve benzerlerini bir solukta sıralayan nice kadın hakları savunucusu; hiç söz etmezler göz kamaştırıcı parıltılarla süslü jet-set içinde yaşanan insanlık hallerinden.. Zengin dünyaların hayatsız kadınlarından kimsecikler söz etmez nedense! Daima fakir ve gariban hayatsız kadınlardın öyküleri vitrine çıkartılır yeniden ve yeniden..

Kendilerini cesur kalem ilan edenler, neden hiç sözetmezler ve gündeme getirmezler jet-set içindeki onca hayatsız kadın öykülerinden?.. Güçlü çevrelerin yorgan altı öyküleri, daha mı önemsiz sahipsiz, eğitimsizlerin öykülerinden yoksa, adımını atanın paramparça olacağı mayınlı bir tarla olduğu için mi...

İstanbul'u ziyaret eden Dünya Jet-Set'inin ünlü isimleri arasında önemli bir yere sahip olan Dewi Sukarno'nun 3 milyon Dolar'a yüzük aldığını haber yapan basın, neden "Hayatsız Kadın" Bayan Sukarno'nun yaşadığı onca insanlık dramlarını teşhir etmez ve iç dünyasındaki fırtınaları ibretlik bir öykü olarak haberleştirerek insanlığın otopsi masasına sunmaz...

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü;

Konserler, demeçler, seminerler; yepyeni vaatler!

Hepimize kutlu olsun efendim..

Ama yinde de "fahişelik" dünyanın en eski mesleği olmaya devam edecek ve nice gencecik ve hatta çocuk yaştaki kızlar; hayatsız kadınlar cehennemine atılacak..

Modern Ortaçağ'ı yaşayan insanlık; medeniyet trampleninden uzaya zıplıyor! İnsanlık halleri hiç ama hiç değişmiyor..

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük