Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Hayırlı Cumalar

info@haberdukkani.com 05 Aralık 2014 Cuma

Hiç yüreğimiz sızlamıyorsa, hiç yanmıyorsa canımız, hıçkırıklara boğularak ağlamıyorsak hiç, yaşadığımızın nasıl farkına varabiliriz ki..

Tatlı, davetkar ve umut vadeden bir bakışla hoplamıyorsa yüreğimiz, sımsıcak bir dokunuş tenimizi tutuşturup ateşe çevirmiyorsa, yaşadığımızın nasıl farkına varabiliriz ki..

En sevdiğimiz insanı ellerimizle toprağa verdikten sonra, zamanda kulaç atmaya devam ederken, ümit labirentinin çıkış yolunda yürüdüğümüze inanmazsak yaşadığımızın nasıl farkına varabiliriz ki..

Hiç zor değildir şah damarımıza bir jilet atmak, yaşamaktan bile çok daha kolaydır aslında, her insanın bazı anlarda aklından geçirmiş olupta inkar ettiği eylemsizlik hallerimiz olmasa, yaşadığımızın nasıl farkına varabiliriz ki..

Nasır, sırt, bel, diş, böbrek ağrıları ve doğum sancıları nedir ki; kalleş bir hançer yarasının verdiği sonu olmayan sızının ve de bir de evlat acısının yanında..Aşık bir kocanın karısını zamparasıyla sevişirken yakalaması da çok sıkça tekrarlanan ve kimin başına konacağı hiç belli olmayan bir hayat trajedisi değil midir?

Bir öksürük nöbeti, damdan düşen bir saksı, trafik kazası, kalp krizi ya da kanser illeti..Denizin dibini boylayan bir teknede olmakta var, idam mangasının karşısında son bir sigara içebilmekte.. İşkencehanede acılar içinde çırpına çırpına kopartılmak yaşamdan, beterin en beteri olsa gerek..

Parlak Lise birinciliği döneminden başlayarak Vehbi Koç'un himayesini kazanan, keskin zekası, çalışkanlığı, sağlam karakteri ve üstün başarılarıyla iş dünyasına adını altın harflerle yazdıran, Uğur Ekşioğlu yaşama veda etti. Çocukluğumun Uğur abisine Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Herkese hayırlı Cumalar..

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük