Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Haysiyyet cellatları bulunsun

info@haberdukkani.com 10 Mayıs 2010 Pazartesi

Türk siyasetinin önemli lideri Deniz Baykal, karanlık çevrelerin insanlık dışı komplosu karşısında kendi ifadesiyle "Meydan okuyarak" CHP Genel Başkanlığı görevinden istifa etti.

Denzi Baykal, istifa ederken "toplumsal barış" adına çok önemli bir açıklama yaparak, "Prensilvanya'dan gelen mesajları samimi" bulduğunu içtenlikle dile getirdi. Böylece Fethullah Gülen'in bu iğrenç ve insanlık dışı "komplo"nun içinde yer almadığını açıklığa kavuşturmuş oldu.

Baykal, komplonun şantaj ve çıkar amacıyla değil; "siyaset" amacıyla düzenlendiğini ileri sürerken de tarihe çok önemli bir not düştü.

Türkiye, deneyimli ve önemli bir siyasi liderini "haysiyyet cellatların" teslim etmemeli, bu konuda tek yürek olup karanlıklar içinde gizlenen haysiyyet cellatlarını bulmalı, kamuoyuna teşhir etmeli ve adalete teslim ederek en ağır biçimde cezalandırılmalarını sağlamalı; kanayan kamu vicdanı huzura kavuşturlmalıdır.

Koskoca bir ülkenin kaderiyle oynamayı dahi göze alabilen  haysiyyet cellatlarının sığındıkları, destek aldıkları çevreler her kim ve kimler olurlarsa olsunlar ortaya çıkartılarak, Türkiye haysiyyet cellatlarına kurban edilmekten kurtarılmalıdır.

Hukuk var mı?

Eğer hukuk var ise, hızla işlemeli, sorumlular ve suçluların yakasına yapışıp yapılan insanlık dışı saldırının hesabı sorulmalıdır. Bu görev hükümete düşmektedir.

CHP'ye inananlar, CHP'ye gönül verenler istifa eden Genel Başkanlarını haysiyyet cellatlarının ilmiğinden kurtarmakla yükümlüdür.

Deniz Baykal'a Türkiye'nin ve siyasetin ihtiyacı var. ve Deniz Baykal gibi politikacılar hiç kolay yetişmiyor. Bugün yalnızca CHP çevreleri değil; gelişen ve sergilenen olaylardan dolayı tüm Türkiye şaşkın durumdadır.. Endişelidir.

Türkiye asıl şimdi, "inadına Deniz Baykal" diyerek, Türkiye'nin içine sürüklendiği korku, endişe ve güvensizlik ortamından kurtulmalıdır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük