Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Her başarılı insan HEDEF!

info@haberdukkani.com 10 Mayıs 2011 Salı

Türkiye'de başarı basamaklarını tırmanıp kendi alanında zirveye çıkan herkes ama herkes birilerinin hedefi haline geliyor. Ne garip!

Zirveye ulaşabilen başarılı insanlarımızı kendilerine hedef seçenler, yalnızca kıskanç rakipler olsa anlaşılabilir bir durum sayılabilir. Fakat ne gariptir ki, başarılı insanlarımıza içten içe diş billeyip çelme takıp düşürmeye programlanmış bireylerden oluşan bir toplumda yaşıyoruz.

Bu ülkede Başbakan, bakanlar siyasi liderler, milletvekilleri, sahne ve sinema sanatçıları, yazarlar, gazeteciler, şovmenler, mankenler, dansözler, aydınlar, bilim insanlarımız hedefteki "seçkinler"i oluştururlar!

Hepsi bu kadar sanmayın; ticaret ve sanayi sektörü ile spor dünyamızın yıldızları da attan düşen karpuza benzetilmek için, fırsat kollananlar arasında yer alırlar.

Dedik ya, hangi alanda olursa olsun "başarı" kazanabilmiş nice insanı bozuk para gibi harcayabilme arzusuyla yanıp tutuşur bu toplum. İnsanlarımızın içindeki kıskançlık, çekememezlik ve kıymet bilmezlik anlaşılabilir gibi değildir.

Başarısız, mesleksiz, eğitimsiz, ezik, özlemlerine kavuşabilme umudu olmayan bireylerden oluşan toplum; kendi bağrından çıkıp başarı kazanmış nice değerlerin hayatlarını kör karanlığa mahküm edebilme özlemiyle yanıp tutuşmaktadır.

Benim neden yok? Benim yok, senin de olmasın? O da kim oluyor? Kendisini ne zannediyor? Bulunmaz Hint kumaşı mı? Haspam daha dün... şimdi adam mı oldu? Ne zaman adam oldu? Geldiği yeri unuttu galiba.. Biliyor musun, o var ya eskiden... Zaten onun dedesi de.. Vakti zamanında onun babası da.. Sen onu asıl bizim Ahmet var ya işte ona soracaksın; sana bi anlatsın, aklın şaşar valla.. Bakma kurumundan çalımından yanına varılamadığına.. Sonradan görme ne olacak işte.. vs. ve benzer sözcükleri kullanmayanımız var mı?

Kanlı terör örgütlerinin hedef listesinde olanları anladık ama vatandaşın hedefinde olan başarılı insanlarımızın halinden anlayan hiç yok.

Kıskançlık, çekemezlik ve haset çemberi içine alınanlara uygulanan terörden ne haber!

Ne hayatlar söner kimsenin kılı kıpırdamaz, ne ocaklar söner kimselerin vicdanı sızlamaz... Dedikodu denilip geçilir.
Karı kocalar, birbirlerine itinayla boğazlatılır. Kardeş kardeşe düşman edilir özenle.. Süregelen bitimsiz ve büyük bir kıyım yaşatılmaktadır nice canlara..

İşte ilkellik böyle bir şey.

Bir başka dar zamanda -ölçümlemek için- dereceyi, "ispiyonculuk" marazamızın ateşine bandıralım eğer isterseniz!!!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük