Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Hiç kimsenin cevap veremediği bir soru

info@haberdukkani.com 13 Ağustos 2019 Salı

FETÖ/PDY örgütü tarafından bazı medya mensuplarının çocuklarına "egitim bursları" verildiği bilinen bir gerçek olmasına karşın; hangi gazetecilerin çocuklarının FETÖ/PDY bursu ile Amerika'da okudukları kamuoyuna hala açıklanmış değil!

Yalnızca FETÖ/PDY medyasında çalışan gazetecilerden söz ediyorum sanılmasın, sözkonusu olan bütün medya kuruluşlarında çalışan gazetecilerdir; FETÖ/PDY talimatıyla hangi gazeteciler çeşitli bahanelerle işten çıkartılmışlar veya işsizliğe mahküm edilmişlerdir?

Çocuklarını yurt dışı eğitim kurumlarında "FETÖ bursu" ile okutabilme karşılığında bu gazeteciler FETÖ/PDY örgütüne hangi hizmetleri vermişlerdir? Hangi talimatları yerine getirmişlerdir? Kimdir bu gazeteciler?

Devletin ilgili kurumları bu gazetecileri bilmiyor mu? Eğer bu konuda bugüne kadar hiçbir bilgi edinilemediyse, bu çok büyük bir zafiyet değil midir? Yok ilgili kurumlar konu hakkında bilgi sahibi iseler, bu gazeteciler hakkında neden herhangi bir soruşturma açıldığı bilgisi kamuoyuna hiç yansımamıştır?

FETÖ/PDY hangi gazetecilerin çocuklarına yurtdışı eğitim bursu vermiştir? Bu kirli ilişkiler ağı mutlaka aydınlatılmalıdır. Aksi "halde FETÖ mücadelesi" eksik kalacaktır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük