Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Hiç kimsenin yazmadığı

info@haberdukkani.com 28 Mayıs 2011 Cumartesi

Tükiye günlerdir siyasetçilerin "şantaj" kasetleriyle çalkalanıyor, Dünya bu rezaletle dalgasını geçiyor. Medya bu durumu çığırkanlıkla pazara sürerken hiç kimse çok önemsiz (!) bir gerçeğe değinmiyor.

Yaşanan seçim sürecinde siyaset arenasının aktörlerine seks kasetleriyle şantaj yapılmamış olsaydı. Bu kasetler su yüzüne çıkmamış olaydı. Gerçekleşecek olan seçim sonrasında bugün seks kasetleri pazara sürülmüş olan siyasi aktörler hükümet içinde yer almış olsalar idi.

Ülkeyi yönetecek olan kabine içinde yer alan siyasi aktörlerin bu seks kasetleri "gizli servisler"in elinde ise.. O kabine üyelerine acaba neler yaptırtılmaz idi? Ya da neler yaptırtılmak istenir, nelere zorlanırlardı?

Geçmiş dönem hükümetlerinde görev almış bakanlar arasında benzer seks kasetleri acaba gizli servislerin kasalarında var mıydı?

Türkiye hangi karanlık tünellerden geçerek geldi bugünlere hiç bilmiyoruz.

Bugün yaşanmakta olan seks kasetleri şantajı geçmiş dönemlerde de yaşandı mı? Ya da gelecek günlerde yaşanacak mı?

Türkiye'yi yönetmeye talip olan siyasi kadrolar, koca koca adamlar, hepsi aile reisi, çoluk çocuk ve hatta torun sahibi yetişkin şahsiyetler. Aralarında egolarını tatmin edememiş, zaafları olanlar elbette olacaktır çünkü hepsi İNSAN.. Ve her durum bir insanlık halidir.

Politikacıların "insanlık halleri" ülkelere çok pahalıya patlıyor anlaşılan.

Seçim sürecinde Türkiye'nin geleceğine yönelik kaset şantajı kimler tarafından tezgahlandıysa mutlaka ortaya çıkartılmalı ve bu gibi rezaletlere karşı da siyasete soyunup ülkeyi yönetmeye talip olanlar, her konuda topluma örnek bir yaşam sürdürmeliler. Yaşanılan bu durumdan bütün siyasetçilerin "ibret" almaları gerekiyor.

Ne acıdır ki, siyasetçiler kaset savaşında yenik düştüler. Türkiye'ye kaset şantajı ile savaş ilan edenler mutlaka ortaya çıkartılmalıdır. Bu yabancı ülkelerin gizli servislerinin marifeti midir, içerideki karanlık güçlerin iğrenç tezgahı mıdır, Türkiye bu konuyu açığa çıkartabilmelidir. Üzeri örtülecek "özel yaşam"a saldırı filan diye geçiştirilecek ya da siyasi malzeme yapılacak bir konu değil; çok ciddi bir TEHLİKE ve TEHDİTTİR.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük