Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Hizbullah'ın bayram günü

info@haberdukkani.com 05 Ocak 2011 Çarsamba

Konumuz Hizbullah!

1987 yılında "İlim Kitabevi" çevresinde, Hüseyin Velioğlu liderliğinde kurulan Türk kamuoyunun PKK'dan sonra bugüne kadar tanıdığı en kanlı örgüt.

Hani şu insanları "domuz bağı" ile bağlayıp günlerce işkence yaptıktan sonra, boğarak öldüren ve "mezar evlere" gömerek üzerlerini betonla kapatan kanlı örgüt.

17 Ocak 2000 tarihinde, Beykoz'daki bir villaya polisin yaptığı şok bir baskınla ortaya çıkan bu örgüt, cesetleri buzdolabının içinde oradan oraya nakletmiş, ülkenin dört bin yanını gizli mezarlıklarla çevirmiş, yazar Konca Kuriş'i ve Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'a düzenlediği kanlı bir suikastle öldürmüştü.

Eski Jandarma Genel Komutanı ve eski MİT Müsteşarı Korgeneral Teoman Koman, kendisine Hizbullah'ı soran gazeteciye refleks bir soru yöneltiyordu:

"Hangi Hizbullah?"

O günden bu güne kaç Hizbullah olduğu sorusu yanıtsız kaldı.

JİTEM'i kurduğunu itiraf eden, emekli albay Arif Doğan: "Rahmetli Hüseyin Velioğlu'nu tanırım. Kavacık'taki evde öldürdüler. Evi savaş alanına çevirdiler. Hüseyin Velioğlu sağ olsa ona ellerini uzatanların g...ne elini sokardı. Anladınız mı beni" diye, beyanat verdi.

Devlet tarafından PKK'ya karşı kullanılan Hizbul-kontra için: "Evet böyle bir örgüt vardı" diyor, basında yer alan demeçlerinde..

Örgütün lideri Hüseyin Velioğlu'nun Beykozda'ki polis baskınında öldürüldüğü açıklanmıştı resmi makamlaca... Velioğlu'nun cesedi ailesine teslim edilmişti.

Velioğlu'nun cesedi Batman'ın Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bu mezarlık Hizbullahçılar arasında "şehitlik" olarak anılıyor. mezar taşlarında: "Cihat İslam'ın zirvesidir" ve "Hayat iman ve cihattır" gibi sloganlar dikkat çekmeye devam ediyor.

"Kendi Dilinden Hizbullah ve Mücadele Tarihinden Önemli Kesitler" adlı kitapta, devletin Hizbullah'ı "..halk desteği olamayan, etkisizleştirilmiş, bitmiş ve faaliyet yapamaz bir terör örgütü" olarak göstermek istediği belirtilip şu sözlerle nokta konuluyor: "Cemaatın mevcut varlığı son bulsa veya yok edilse dahi, bu mücadeleyi onların çocukları ve onlardan sonra gelenler devralacaktır."

Basında aylarca Hizbul-vahşet manşetleriyle yer alan bu kanlı örgütün sanıkları CMK'nın 102. Madde'sinden yararlandılar ve şimdi aramızdalar..

Gün Hizbulbayram günüdür.

Ve 102. Madde'den yararlananlar yalnızca Hizbullah örgütü değil. PKK da anılan maddeden yararlanıyorlar.

CMK'nın 102'nci maddesi yürürlüğü girer girmez, 5'i Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nden 7 PKK'lı terörist tahliye edildi. Arkası gelecek.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in açıklamasına göre 1000 şanslı mahküm serbest kalacakmış. Geleceğe yönelik görülecek olanlar şimdilik net değil ama gün Hizbulbayram günüdür.

***

"Hizbullah'ın yeni stratejisi" haberi okumak için "TIK"layınız...

"Ertosun'dan Adalet Bakanı'na yanıt" haberi okumak için "TIK"layınız

"CMK 102 kamuoyundan nasıl kaçırıldı?" haberi okumak için "TIK"layınız..

Sıdkı Zilan: "2012'de Öcalan da serbest kalacak" haberi okumak için "TIK"layınız..

"BİLMİYOR MUSUNUZ ADI: HİZBULLAH!" haberi okumak için "TIK"layınız

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük