Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

İnsanı deli eder bu düşünceler

info@haberdukkani.com 28 Ağustos 2014 Perşembe

Türkiye'nin en kaliteli çobanları Isparta ilimizde yetişirdi de acaba, bu çobanlar sürüleri hangi otlaklarda otlatırlardı, hatırlayanınız var mı?Beyrut'ta dövüşen, istanbul'da sevişen, Yeşilçam'ın altın çocuğu Göksel Arsoy'u saygı ile anmak boynumuzun borcudur. Gelin görün ki,bugünün dünyasında "vefa"  İstanbul'da bir semt adı sanılıyor.300 kişilik kooperatife 3000 kişi kaydeden müteahhitlerimiz neden "Guinness Rekorlar Kitabı"nda hak ettikleri yeri alamazlar? Hükümetlerimiz bu konuda gereken girişimleri çoktan başlatmış olmalıydılar. Peki ya muhalefet kadrolarına ne demeli! Muhalifler bu konuyu neden es geçerler? Anlayan beri gelsin!Eskiden evlerimizde dansözlü televizyonlarımız vardı. Ah, ah! İnsan o günleri nasıl da özlüyor...

İnsan bazen elde olmadan "düşünce bataklığı"na saplanıveriyor... Türk-İş'in araştırmasına göre, Ağustos ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 175 lira, yoksulluk sınırı da 3 bin 826 lira olarak hesaplanmış!..


Resmi Gazete'de yayınlanan mal bildirimine göre, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan'dan 500 bin TL alacağı bulunuyor. Gencecik bir girişimci olan Ahmet'in sırtındaki bu büyük borç kamburundan da anlaşılacağı üzre millet babasına bile borç takmış durumda.. Yüce Rabbim borçlu gençliğin yardımcısı olsun.


Medya 12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın TBMM'deki yemin töreninde yaşanılan tarihi anları canlı yayınla kamuoyunun gözleri önüne serdi.. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in kendisine söz vermemesini eleştirip TBMM İç Tüzük kitapçığını yere fırlatarak, yanındaki CHP'li vekillerle Genel Kurul'u terk ederken TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Yakışmadı, hiç yakışmadı" diyordu... Siyasi tarihimizde ikinci "kitapçık" skandalı da yaşandı.


Bir televizyon kanalına konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Erdoğan'ın yemin töreninde yaşanan 'kitapçık' krizine ilişkin, "Bu siyasi değil psikiyatrik değerlendirme konusudur" değerlendirmesini yaptı.

Gelde çık işin içinden, insanı deli eder bu düşünceler.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük