Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

İsrail'e son nefesinde kim su verecek?

info@haberdukkani.com 01 Haziran 2010 Salı

İslâm dünyası Yahudileri Müslüman olmaya zorlamadı, Müslüman olmalarını değil; İslâm'a tâbi olmalarını ve Allah'ın emirlerine itaat etmelerini istedi.

Hıristiyan dünyası Yahudileri işkencelerden geçirdi, diri diri yaktı, yaşadıkları toprakları tek ettirdi, kovdu, aşağıladı, öldürdü.. Bu nedenle Yahudiler ile İslâmlar iç içe ve kardeşçe yaşayabildiler.

Yahudilerin Türkler ile olan ilişkileri çok özel. Türkler, daima ve her dönemde Yahudileri tüm dünyaya meydan okuyarak korudu, bağrına bastı ve onlara kapıları açıp yaralarını sardı.

Tarih Türk ile Yahudi ilişkilerini hep not etti ve dünya kardeşlik örneği olarak nesiller boyu aktarmaya devam ediyor.

Nevar ki; güzel bir Mayıs gecesi İsrail, barışçı ve masum Türklerin kanına girdi. Tarih boyunca kendisini koruyan bir ulusun silahsız ve sivil çocuklarına acımasızca silah kullandı!

İsrail, devlet terörü uyguladı.

Kime karşı?

Varlığını borçlu olduğu bir ulusun çocuklarına karşı!

Eh bu kadarına pes doğrusu...

Bununla da kalmayıp üstelik bir de iftira çamuru da attı: "silahlıydılar" dedi.

Ne hayret verici!

İsrail, kanlı ellerini bir kez daha kana buladı. Bu kez ellerine Türk'ün kanı bulaştı.

Bu kan başka bir kandır. Hiçbir kana benzemez.

Bu kanı taşıyan ulusun çocuklarını "kan tutmaz" ve İsrail, bunu bilmiyor olamaz.

İsrail, Türk insanına uyguladığı devlet terörünün bedelini mutlaka ve en ağır şekilde ödeyecektir.

Dünya İsrail'i hiç böyle tanımamıştı.. Şimdi çok daha iyi tanımış oldu.

Güçsüz ve köle Yahudi ile İsrailleşen Yahudi arasındaki farkı tüm dünyanın gözleri önünde sergilemiş olan İsrail, insanlık mahkemesi önünde kendi ipini çekmiş durumdadır.

İsrail, tarih boyunca dünyanın hiçbir köşesinde bulamadığı tarihsel ve en vefalı dostunu kaybetmiştir. Türk kamuoyu Yahudi düşmanı değildir ama artık İsrail düşmanı haline gelmiştir.

Kan tutuması nedir, bilmeyen Türk ulusunun çocukları, Yahudi düşmanı olmayacaklar ama İsrail'i düşman göreceklerdir. Bu duygu ve bellek değişimini de İsrail halkı, İsrail yönetimine borçludur.

İsrail, tarih bilincinden yoksun olarak ayakta kalamaz. Tarih bilinci olamayan bir devletin ayakta kalabilme şansı yoktur. İsrail devleti tarih belleğini silerek devam edemez.

Devlet olarak kendi tarihini oluşturmaya çalışan İsrail, binlerce yıllık devlet geleneği olan binlerce yıldır nice devletler kurmuş bir ulusun masum, silahsız ve insani yardım için yola çıkmış olan çocuklarına karşı kalleşçe ve acımasızca silah kullanmış olmanın ayıbına ve utancına gırtlağına kadar batmıştır. Bu bataklıkta çırpınarak can verebileceğini düşünerek hareket etmelidir.

Türkler, can çekişen düşmanı bile olsa su verir.

Türkler, can çekişen İsrail'e son nefesinde su verecek olandır!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük