Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

İyiler, kötüler ve mankurtlar

info@haberdukkani.com 27 Mart 2016 Pazar

Dünya'da iyiler ile kötüler birarada yaşamaya çalışıyorlar.

Ve bir de çıkarlar var!

İyiler ile kötüler arasında yer alan "karmaşık çıkarlar labirenti" edeta şeytanın manivelası..

Çıkarlarının esiri olan bencil yapıdaki kişiler, kötülerin taraftarları arasında yeraldıklarında, zaman içinde birer "mankurt" olup çıkıyorlar. Algısı bozulan, bilincini yitiren ve gönüllü köle haline gelenlerin ise ne yazık ki, tedavisi yok.

Kötüler ile mankurtların saldırısına uğradıklarında kendi aralarında "dayanışma" içinde olamayan iyiler, ne yazık ki, kaybeden taraf oluyorlar.

"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın", anlayışı çoğu zaman iyilerin önündeki en büyük engeli oluşturuyor.

Ne zaman ki, çuvaldız batıyor, işte o zaman çare aramaya başlanılıyor. Ateş düştüğü yeri yakarken, kötüler ile mankurtları zaferden zafere koşmaya devam ediyorlar.

Bencillik, vurdumduymazlık, bana necilik ve çıkar hesapları olmamış olsa; kötülük bu kadar yaygınlaşamaz ve iyilerin başlarına türlü felaketler gelmemiş olurdu. Bunun yanısıra saf kişilikler de mankurtlaştırılıp birer gönüllü köleye dönüştürülemezlerdi.

Yerküreyi iyiler ile kötülerin arenası haline çeviren karmaşık çıkar labirentleri" şeytanın manivelası olamaya devam ederken, pekçok iyi niyetli, saf ve temiz yürekliler, "umut" arayışlarını sürdürürlerken bazen hiç farkında olamadan bir mankurt olup çıkıyor.

Mankurlaşıp bir kötünün gönüllü kölesi haline gelmemek için aman lütfen dikkat! Bir kere mankurt oldunuz mu, kurtuluşu ve tedavisi yoktur.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

İNGİLİZCE HABERLER HABER DÜKKÂNI'NDA

Haber Dükkânı'ndan yeni bir hizmet daha.. okurlarımız "English News"e tıkladıklarında Türkiye ve dünya'daki gelişmeleri ingilizce olarak takip edilebilecekler.

Haber Dükkânı'na cep telefonu veya tabletinizden ulaşmak artık çok daha kolay, çok daha okunaklı..

HABER DÜKKÂNI "ÖZEL HABER"

Haber Dükkânı, "Özel haber" bölümünde gözden kaçan pekçok olayı bütün boyutlarıyla gündeme taşıyarak, siz değerli okurların sesi olmaya devam edecek. Haber Dükkânı, mazlumların, medyadaki sözcüsü olmaktan kıvanç duyar.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük