Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Kasım kasım kasılanlar partisi

info@haberdukkani.com 16 Mart 2016 Çarsamba

Siyasi bir parti düşününüz ki, hiçbir belediye başkanı sokağınızdan bile gelip geçmemiş. Tek bir milletvekili mahallenizi bir gün olsun ziyaret etmemiş. Partinin lideri hiçbir toplulukta vatandaşlarla hemdem olmamış. Parti mensupları müstemleke valisi gibi kasım kasım kasılıyor, dünyaları ben yarattım edasında, kendilerinden başkalarını adamdan saymıyorlar. Üstelik bir de ellerinden gelse ipte sallandırabilmek için hedef gösterirler ve bunu da siyaset biliminin gereği zannederek savunurlar.

Ne zaman ki, seçim vaktidir, birden bire boy gösterirler meydanlarda, nutukların ardı arkası kesilmez. Bayraklar, şarkılar, türküler, curcuna bir yaygaradır ki; herkesin malumu sahnelerdir.

Sözü uzatmaya hiç gerek yok. Hangi partiden bahsettiğim aşikar değil mi? Bu parti yıllar yılı iktidar yüzü görememektedir. İktidar olmaya niyetli olmadığı da artık iyice açığa çıkmış ve anlaşılmıştır.

Göstermelik işlerde boy gösteren fakat, her geçen gün halktan daha da kopup uzaklaşan siyasi bir parti, hani neredeyse marjinaller kervanına katılacak duruma düşmüştür.

Ne acıdır ki, bu parti Atatürk'ün partisidir. Ve ne hale getirilmiştir. Cumhuriyet adına da kahrolmamak mümkün değildir.

Mustafa Kemal Atatürk, her fırsatta vatandaşına koşan, onlarla dağlarda ve kırlarda, bulabildiği bir ağaç gölgesinde toprağın üzerine bağdaş kurup oturrak konuşup, dertlerini, sorunlarını dinleyen, (üstelik korumalarını da atlatarak, tek başına, hiçbir endişe duymadan.. Çok iyi biliyor ki, onun en güvenilir koruyucusu halktır) örnek bir dünya lideri.. Cumhuriyet'in önderi, kurucusu, milletin kurtarıcısı; kasım kasım kasılmayan TEK ADAM.

CHP'lileri seçim meydanlarında oy istemek dışında bir gün vatandaşın arasına karışmış göreniniz var mı? Basını peşine takıp, göstermelik işler hariç.. Onlar siyasi propagandalarda kullanılmak üzere medyaya malzeme oluşturma girişimlerinden başkaca bir şey değildir.

Sıradan bir vatandaş, parti genel merkezine gidip siyasi lidere sorunlarını anlatabiliyor mu? Hayır...

Milletvekilleri yurdun dört bir köşesine dağılmış, vatandaşın arasına karışmış, çarşı/pazar dolaşıyor mu? Hayır...

Egoları yüksek portrelerin biraraya geldikleri, kasım kasım kasılanlar partisi dünyanın hiçbir yerinde iktidar olamaz.
Peki ne olur?
Onu zaten onlar da biliyorlar sizler de biliyorsunuz.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük