Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Kazanan hepsini alır

info@haberdukkani.com 02 Eylül 2014 Salı

Demokrasilerde "Kazanan hepsini" alır, kuralı geçerli olduğu günden bu yana, "Hukuk" guguk oldu feryatları yükseliyor. Ne var ki; bütün bağırıp çağırmalar boşunadır. Çünkü parayı basan düdüğü çalma hakkına sahip ilkesi geçerlidir Mezopotamya'da..

***

Medya patronları yıllardır ürettikleri gazeteleri halka satamaz oldular. Para babası bir yiğit bulup "tecimevlerini" de satamadılar, baktılar ki iş her geçen gün zora gidiyor, eh ne yapsın adamlar çareyi gazetecileri satmakta buldular.

***

Türkiye gerçeklerini Washington, Berlin, Brüksel, Moskova, Pekin biliyor ve algılıyorsa da Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Kars, Van, Diyarbakır, Manisa ve de vs..vs.. bilmiyor, anlamıyor. Çünkü habersiz..

***

Vekil seçilmiş olanlar, %52 oy alan iradeyi ayakta alkışlamak yerine, kitapçık fırlatıyor! Sizce de bu durumda bir tuhaflık yok mu?

***

Yargının çarkları evrensel hukuk müziğine ayak uyduramıyor diye düşünenler, kanunları karşısında buluveriyor. Kanun maddeleri ile evrensel hukuk nedense hiç tokalaşamıyorlar!

***

Nota bilmeden şarkı söyleme becerisini gösterebilen, güzel makyaj yapan, bacak ve poposunu kamudan esirgemeyenleri yıldızlaştırıp bağrına basanların ülkesine de sonbahar geldi. Hava sıcaklığını henüz koruyorsa da güneşin parlaklığından eser kalmadı, sararıp solan yapraklar yerlere dökülmeye başladı.

****

Dünya pür dikkat kesilmiş, tüm olanaklarını kullanarak bizi dinleyip gözetlerken, bizimkilerin dünyadan hiç haberi yok! Anlatacak olan birileri çıksa bile kimin uymurunda dünya..

***

Ne çayın ne kahvenin, ne domatesin, ne karpuzun tadı kaldı. Yoğurt, tereyağ, zeytin yağı, yumurta, peynir desen sadece adı var, kendileri yok.. Ama tuhaftır ki; herkes fazla kilolardından şikayetçi!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük