Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Kirlenin başka şansınız yok!

info@haberdukkani.com 10 Temmuz 2011 Pazar

Yalan

Atmasyon

Aldatma

Atlatma

Palavra

Dedikodu

Çekiştirme

Zem

İftira

Fitnefücurluk

Tıraş

Hangi insan bunlardan habersizdir? Hangi insan yukarıda sıralanmış sözcükleri bilmez ki! Bu pınarlardan kana kana içmemiş olan var mıdır? Kim koruyabilmiştir kendisini bu eylemlerin hışmından?

Her ölümlüye "cazip" gelen dedikodu, çekiştirme ve yalan ruhun gıdası haline gelmiş ise eğer, varın ne hale düştüğümüzü siz hesaplayın.

Her insan "yalan"dan nefret ettiğini dile getirse de ne hikmet ise "yalan"sız yaşamadığı, yalansız yaşayamayacağı da malumdur.

Bir insanlık "hali"ne gelmiştir yalan, dedikodu, fitnefücurluk, çekiştirme, dedikodu, zem, palavra, aldatma, atmasyon, iftira ve atlatmak.. Sanki yaşamın damak tadı gibi bir şeydir; hayatın içinden sökülüp atılamıyor bir türlü!

Mahalle kadınından tutun da salon hanımefendisine kadar hemen herkesi mest eden dedikodu yalnızca kadınlar arası bir oyun değildir. Erkek dünyası çok daha beter bir dedikodu cehennemidir aslında.. En özel ilişkilerin "ballandırılarak" dilden dile dolaştırıldığı "kutsal mahremiyet"in ayaklar altına alınıp kollektif bir güçle çiğnendiği erkek dünyaları insanı tiksinti bataklığında boğar.

Her sınıfın kendine özgü yalanları ve dedikoduları olduğu gibi her bireyin de kendine has iftira düzenekleri hiç hız kesmeden çalışır durur; hem de en yakınlarından başlar infaza hiç acımadan ve hiç utanmadan.

İnsanlık halleri "utandırmaz" oldu hiç kimseyi. Günümüzde utanılacak hale düşenler, kirlenmemiş olanlar. Kirliler el birliği ile kirlenmemişleri ayıplıyor, yuhalıyor, aşağılıyor, karalıyor. Bu kadarla yetinmeyip "linç" ediyorlar. Kirliler çoğunluğu oluşturduklarından temiz olanlar linçten kurtulamıyorlar.

Kirliler birbirlerine sımsıkı kenetlenip yek vücut olmuş saldırıyorlar temiz olan her şeye.. Temizliğe hiç tahammülleri yok. Onlar için en ölümcül tehdit: Temiz olan.

Canınızı kurtarmak istiyorsanız eğer, KİRLENİN.

Önünüze bir parça kemik atılsın istiyorsanız eğer, KİRLENİN.

Aksi halde size yaşam hakkı tanımayacaklar. Korkmayın; Kirlenin, başka şansınız yok!

Nasıl olsa temiz bir şey kalmadı bu Dünya'da.. KİRLENİN!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük