Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Masum çocukların nefretini kazanmak!

info@haberdukkani.com 19 Temmuz 2014 Cumartesi

Masum çocukların nefretini kazanmak, ne büyük bir talihsizliktir. İnsanın yakasına bir yapıştımı hiç bırakmaz; ne bu dünyada ne de ahirette! Vah ki ne vah, eyvah ki; ne eyvah!

İsrail devleti Filistinli masum çocukların nefretini kazanmaktan bir türlü vazgeçmiyor! Yeyüzü ihtirasları, ne vahiy emirlerine kulak astırtıyor ne de ahiret korkusuyla sarsılıp tövbe etmeyi akıl erdirtebiliyor.

Tarih galerisinin ünlü portresi Adolf Hitler de masum Yahudi çocuklarının nefretlerini kazanmıştı.

Vicdanları kanatarak "devlet" olmaya çalışmak, tarih sahnesinden silinip gitmek demektir. Tarih bize bu gerçeği hiç durmaksızın fısıldayıp duruyor.

Tanrılarına "insan kurban" ederek güçlü olmaya çalışan devletler, müthiş ve görkemli güçlerine karşın yıkılıp yok olmuşlardır.Melekler kadar masum çocukların kanları sıçradığı her yeri yakıp kül eden ilahi bir tılsım taşır.Masum çocukların kanları İsrail devletinin üzerine sıçrıyor. Bu gerçek, insalığı utanca sürüklüyor.

Çocuklar, hangi milleten, hangi dinden olurlarsa olsunlar masumdurlar.  Yerkürenin "masumları" olan çocukları yok etmek, insanlığın masumiyetini yok etmek demektir ki; dünyanın Şeytan'a devredilmesi demektir (!) Oysa Tanrı, dünyayı insana yaşam planeti olarak var etmiştir. Şeytan için hazırlanmış olan cehennem ile insan için yaratılmış dünyayı takas etmek şaşılacak, çok talihsiz ve trajik bir durum.


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük