Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Masumiyet

info@haberdukkani.com 01 Ocak 2020 Çarsamba

21. yüzyıl insanlığının en çok aradığı şeydir masumiyet.

Suçsuz, günahsız ve masum bir canlı arayanlar, çözümü evlerinde kedi köpek beslemekte buluyorlar.

Zira insanda masumiyet aramanın beyhude olduğuna inanıyorlar.Kendisini tüm suç ve günahlardan azade tutanların bilinçaltı labirentinde gizlenenler hiç kuşkusuz ki, "beyaz geceler" geçirmelerinin nedenidir. Malesef ki; ne birkaç kadeh içki ne de çeşitli ilaçlar onlara asla çare olamıyor.

21. yüzyılın çocukları bile masum kalamıyorlar artık, üç yaşında başlıyorlar ailelerini yönetmeye ve her dilediklerini yaptırmaya...

En çok duyduğumuz söz: "Dünya değişiyor!"

Evet Dünya kaçınılmaz olarak değişirken, bireylerin dünyaları aynı hızla değişemiyor. Bu öyle hızlı bir değişim ki, ayak uydurabilmek hiç kolay değil. Çünkü, bir gecede "beyaz" olan her ne var ise, güneşin ilk ışıklarıyla birlikte "siyah" oluyor. "Doğru" bildiklerinizin yanlış olduğu "ilan" ediliyor.

"Ben, prensip olarak siyasetle hiç ilgilenmem. Ben, daima tarafsız olmayı ilke edindim" diyenler, dezenformasyon dönme dolabının müdavimleri olduklarını ilerlemiş yaşlarına karşın fark edemiyorlar. Hangi atlıkarıncaya bindirildiklerinin farkına varamıyorlar.

Dünya büyük bir hızla değişiyor, değiştiriliyor.

Peki siz, bu gerçeğin farkında mısınız?

Yanıtınız: "Banane bu gerçekten! Ben, kendi gerçekliğimin içinde yaşıyorum" diyebilirsiniz. Hatta buna yürekten inanıyor da olabilirsiniz.

Ancak, durum çok farklı. Çünkü, değişen dünya ile birlikte siz de değişiyorsunuz. Değişen sizsinizdir aslında.. Yani siz de masumiyetten büyük bir hızla uzaklaştırılıyorsunuz.

Siz, Dünya'nın sorunlarından uzakta kalan köşenizde gülerken, müzik dinleyip kahvenizi yudumlarken, o anda, kaç masum canından oluyor, evinden, yurdundan ediliyor, kaç masum çocuk öldürülüyor? Elbette hepsini biliyorsunuz.

"Ama ben ne yapabilirim ki?" diyerek, kendinizi savunuyorsunuz. İşte bu yanıtı verdiğinizde değiştiğinizin, masumiyetten kopartıldığınızın farkına bile varmıyorsunuz.

Dünya'yı değiştirenlerin sizi değiştiremeyeceğini mi sanıyorsunuz?

Geçip giden yıllarda olduğu gibi, 2020 yılında da "masumiyet"ten
hep birlikte hızla uzaklaşmaya devam edeceğiz.

Hoş geldin 2020!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük